“RANNY PTASZEK” – PRAPREMIERA POLSKA

Fundacja SKENE PRO ARTE i Dom Kultury w Rawiczu serdecznie zapraszają na premierę spektaklu Ranny Ptaszek. Odbędzie się ona 30 września 2017 roku w PROMIE KULTURY na warszawskiej Saskiej Kępie.

W obsadzie pojawią się, dawno niewidziana na deskach teatru, Barbara Bursztynowicz oraz Wojciech Wysocki/Leon Charewicz oraz Tomasz Ciachorowski. Reżyserii podjął się Dariusz Taraszkiewicz.

PRAPREMIERA ŚWIATOWA

Prapremiera światowa sztuki teatralnej autorstwa Collen Murphy, The Goodnight Bird, odbyła się w 2011 roku, w Londynie. Wzruszyła do łez widownię zgromadzoną w Finborough Theatre. Potem bawiła teatromanów w Montrealu i Vancouver.

FABUŁA

Lilly i Morgan Beaumontowie żyją wygodnie w swojej małżeńskiej rutynie do czasu aż Parker, bezdomny, ląduje na ich balkonie. Parker najpierw śmiertelnie przeraża małżonków, a wkrótce prześlizguje się przez  szczeliny ich statecznego związku, prowokując do szczerej rozmowy o seksie. W efekcie Lilly decyduje się wyjść z Parkerem w środku nocy, a Morgan jest na skraju zawału. I tu zaczyna się drugi akt, który przynosi kolejne zwroty akcji i finał, który nie pozbawi widza nadziei na szczęśliwe zakończenie.

Ranny ptaszek to czarna komedia o starej miłości i nowej odwadze.

POLSKA PRAPREMIERA

Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, będzie teraz nareszcie do obejrzenia w Polsce. Polska prapremiera odbędzie się w Warszawie 30 września 2017 roku o godzinie 18 w PROMIE KULTURY. Spektakl popremierowy zagrany zostanie 1 października. Producentami są: Fundacja SKENE PRO ARTE i Dom Kultury w Rawiczu.

Ranny ptaszek to prawdziwa czarna komedia, poruszająca ważne międzyludzkie sprawy, okraszone mocną dawką humoru. Dwa akty rozpięte są na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot. Reżyser, Dariusz Taraszkiewicz, zabierze widzów– niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne, chwilami wręcz nudne, wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się jednak szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle malowniczym tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.

Twórcy zapewniają, że “(…) jest komedią, która śmieszy bez wymuszania rechotu i wzrusza bez sentymentalizmu, a na koniec zostawia widzów w poczuciu mile i z sensem spędzonego wieczoru.

Dla statecznych par – może ku przestrodze.

Dla młodych małżeństw – może ku nauce.

Dla widza wyrobionego – aktorstwo bez chałtury.

Dla nowicjusza w teatrze – trzymająca w napięciu akcja.

Polecamy, zapraszamy!

I nie zapomnijcie zamknąć na noc drzwi do domu!

Spektakl trwa 2 godziny z przerwą.

BILETY

Bilety kupicie na stronie Going. w cenie 40 zł.

Zapraszamy na fan page spektaklu: www.facebook.com/RannyPtaszekTeatr