“next to normal” w Teatrze Syrena [fotorelacja]

next to normal to spektakl łączący potężną dawką rocka z tematyką walki z chorobą psychiczną. Jest jednym z najbardziej poruszających i uznanych – zarówno przez krytykę, jak i publiczność – amerykańskich musicali ostatnich lat. Polska prapremiera odbędzie się w sobotę 6 kwietnia 2019 roku w Teatrze Syrena.

next to normal na Broadwayu wywołał sensację. Ogłoszono go przełomowym dziełem, gdyż pokazał, że musical niekoniecznie musi być związany z teatralnymi formami lekkiej rozrywki. Spektakl uhonorowano Nagrodą Pulitzera (w dziedzinie dramatu) i trzema Nagrodami Tony – teatralnymi odpowiednikami Oscarów.

Fabuła 

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie: Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia – Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy choroby sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się „być albo nie być” dla całej rodziny.  

Twórcy 

Polską prapremierę next to normal zrealizują twórcy ostatnich musicalowych sukcesów Teatru Syrena: Jacek Mikołajczyk – dyrektor Teatru Syrena, reżyser i tłumacz Rodziny Addamsów i Czarownic z Eastwick, Tomasz Filipczak – kierownik muzyczny teatru oraz obu wspomnianych realizacji, Jarosław Staniek – jeden z najlepszych polskich choreografów (w Teatrze Syrena pracował przy spektaklach Czarownice z Eastwick i BEM!), Mariusz Napierała – scenograf (BEM! w Teatrze Syrena, Once oraz Mamma Mia! w Teatrze Muzycznym Roma) oraz Bożena Ślaga-Śmierzyńska – kostiumografka (współpracująca już z Teatrem Syrena przy spektaklach Kariera Nikodema Dyzmy, Hallo Szpicbródka w reżyserii Wojciecha Kościelniaka).

Obsada 

Diana – Katarzyna Walczak
Dan – Przemysław Glapiński/Damian Aleksander
Natalie – Weronika Bochat-Piotrowska/Karolina Gwóźdź
Gabe – Marcin Franc/Piotr Janusz
Henry – Maciej Dybowski/Michał Juraszek
Dr Madden – Maciej Maciejewski/Marcin Wortmann

Terminy w kwietniu

4 kwietnia (czwartek) – godzina 19:00, spektakl przedpremierowy 

5 kwietnia (piątek) – godzina 19:00, spektakl przedpremierowy 

6 kwietnia (sobota) – godzina 19:00, premiera

7 kwietnia (niedziela) – godzina 19:00, premiera

10 kwietnia (środa) – godzina 19:00

11 kwietnia (czwartek) – godzina 19:00

12 kwietnia (piątek) – godzina 19:00

13 kwietnia (sobota) – godzina 19:00

14 kwietnia (niedziela) – godzina 18:00

Bilety

Bilety kupicie w kasie Teatru Syrena oraz na ich stronie internetowej.

Próba medialna

Próba medialna next to normal odbyła się 2 kwietnia 2019 roku w Teatrze Syrena. Zaprezentowano nam trzy sceny ze spektaklu, podczas których artyści wykonali następujące utwory: Kolejny dzień (Katarzyna Walczak, Przemysław Glapiński, Piotr Janusz, Karolina Gwóźdź), Hej #1 (Maciej Dybowski, Karolina Gwóźdź) i Jestem tu (Marcin Franc, Katarzyna Walczak, Marcin Wortmann, Damian Aleksander, Karolina Gwóźdź).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o