National Geographic: Symphony for Our World nareszcie w Polsce!

projekt NG
fot. mgplive.com

Interesujesz się środowiskiem? Podróżowanie to Twoja pasja? Lubisz wcielać się w rolę odkrywcy? Mamy coś w sam raz dla Ciebie! Z pewnością kojarzysz program National Geographic, a może nawet jesteś jego najwierniejszym widzem. Już niebawem w Polsce zostanie zrealizowany nowy projekt tej stacji: Symphony for Our World. Datuje się on na 17 grudnia tego roku, a miejscem pokazu będzie warszawski Torwar.

Czego możemy się spodziewać?

Głównym i najważniejszym elementem wydarzenia będzie orkiestra symfoniczna. Od pewnego czasu, sztuka ukazywana w ten sposób jest coraz bardziej popularna. Muzyka towarzyszy nam na co dzień, jednak nie taka. Tym razem będzie to coś zupełnie nowego, wyjątkowego. Celem wydarzenia jest przedstawienie ponad 130-letniej historii National Geographic. Widowisko będzie trwało około godziny. Skąd inspiracja? W 2018 roku wyemitowano telewizyjną produkcję pod tą samą nazwą, aż w 140 krajach. Jednak jeśli Ty poszukujesz inspiracji, koniecznie musisz uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Przedstawienie będzie wskazywało na pięć elementów, które po połączeniu tworzą całość. Wszystko zawiera w sobie sztukę i naukę. Najważniejsze, aby umieć przekazać to innym, tak by to zrozumieli. Widzowie zostaną zabrani w niezwykłą podróż ze zwierzętami, roślinami, ludźmi, która z pewnością zostanie w pamięci na zawsze. Głębiny morskie skrywają wiele tajemnic. Tylko odważni są w stanie wydobyć ich sekrety. Warto zacząć jednak od wybrzeży, które są równie piękne. Na lądzie przebywamy na co dzień. Jest to element, który daje największe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli masz lęk wysokości, góry nie są dla Ciebie, jednak dzięki spektaklowi być może spełnisz swoje marzenia. Widzowie zostaną zabrani aż do nieba, żeby móc podziwiać z bliska, co naturalnie jest nam odległe. Każde środowisko przedstawione zostanie przy akompaniamencie innej części symfonii.

 

National Geographic to satelitarny kanał telewizyjny Towarzystwa National Geographic. Jest produkowany i nadawany przez Fox International Channels. Oryginalnym językiem jest angielski jednak utworzono kilkanaście innych wersji, w tym polską. Kanał ten inspiruje pokolenia, zachęcając do odkrywania, rozumienia i ochrony naszego świata. Doskonale pokazuje to wspaniałe przedsięwzięcie, jakim jest właśnie Symphony for Our World, które łączy produkcję muzyczną z wieloletnim dorobkiem wcześniej wspomnianego Towarzystwa i znanego na całym świecie czasopisma.

Symphony for Our World jest oficjalnie licencjonowany przez National Geographic i wyprodukowany przez Jason Michael Paul Entertainment. Innym równie świetnym projektem tego producenta było Legend of Zelda: Symphony of the Goddesses, który odbył się w 2017 roku.

 

Projekt powstał z okazji 30. rocznicy gier wideo Zelda. Przede wszystkim musiały pojawić najbardziej charakterystyczne ścieżki dźwiękowe. Był to dwugodzinny koncert odegrany za pomocą 66-osobowej orkiestry oraz 24-osobowego chóru. Celem było odwzorowanie muzyki z najpopularniejszych gier tej serii, w tym Breath of the Wild, Skyward Sword czy A Link Between Worlds. Za jak największą dokładność odpowiadał producent  Eiji Aonuma, który wszystko nadzorował. Wydarzenie to nie odbyło się jednak w Polsce.

Zelda
fot. flickr.com

 

Wszystkie bilety na grudniowe wydarzenie są dostępne w sprzedaży internetowej na eventim.pl  w cenach od 70 do 200 złotych. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o