Modelarstwo – Ferrari 458 Italia Challenge

Model Italia Challenge 1:24

Przed Państwem Ferrari 458 Italia Challenge. Model w skali 1:24, firmy Bburago, przedstawia jeszcze bardziej sportową wersję samochodu Ferrari.

Jak widać na zdjęciach, w modelu Ferrari otwierają się drzwi oraz tylna klapa. Jest pomalowany oryginalnym lakierem, którym Włosi malują jego prawdziwą wersję. Model różni się od standardowej wersji Italia 458 głównie dodaniem naklejek, ale także ma sportowe felgi, które są ciekawsze niż oryginalne pięcioramienne. Ciekawostką jest także prostokątne okienko w szybie Ferrari Challenge 458, które normalnie jest na zasuwkę. Niestety w modelu zamontowane ono jest na stałe. Możemy podziwiać bardzo dobrze odwzorowane logotypy, nawet te najmniejsze. Bardzo dobrze prezentuje się również silnik, który w Ferrari znajduje się oczywiście z tyłu.

Specyfikacja modelu 1:24

Ferrari 458 Italia Challenge
Producent: Bburago
Skala: 1:24
Koszt: około 80zł
Otwierane: drzwi i tylna klapa

Ciekawostki o Ferrari 458 Italia Challenge

Prawdziwy model tego samochodu posiada tyle samo koni mechanicznych co jego podstawowa wersja. Natomiast dzięki ulepszeniu hamulców oraz wykorzystaniu cieńszych elementów nadwozia, a także skalibrowaniu skrzyni biegów, wersja Challenge jest szybsza od zwykłej.

Specyfikacje prawdziwego samochodu

Prezentacja: 2010 rok Maranello
Moc silnika: 570 km
Pojemność silnika: 4,5 l

Bestię tę możemy podziwiać w pełnej krasie: