Karolina Kiraga i wystawa zdjęć Co mi w kadrze gra

Karolina Kiraga. Co mi w kadrze gra?

Karolina Kiraga po ponad 10 latach fotografowania koncertów zaprezentuje swoje zdjęcia na pierwszej wystawie. Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października w Galerii Pięciu w Czarnkowie.

Karolina Kiraga to wszystkim znana fotografka koncertowa. Fotografią zaczęła się na poważnie interesować w 2009 roku, kiedy uczestniczyła w swoim pierwszym koncercie zespołu SAMI. Od tamtej pory powstało ponad 30 tysięcy zdjęć i ta liczba stale rośnie. Jej zdjęcia możecie zobaczyć m.in. na naszej stronie. Autorka zdjęć prowadzi również swojego fanpage’a, gdzie zaskakuje nas przeróżnymi świetnymi kadrami, przez co dość często żałujemy, że nie mogliśmy być na danym wydarzeniu.

Dlaczego właśnie fotografia koncertowa? To połączenie dwóch pasji: muzyki i fotografii. Staram się pokazać emocje, jakie można zobaczyć na scenie w trakcie koncertu. Ciągle się uczę, poznaję nowe techniki w fotografii a fotografia koncertowa daje mi satysfakcję oraz rozwija warsztat. Zmieniająca się scenografia i choreografia wraz z nieustającą grą świateł potęguje klimat muzyki płynącej z głośników, ale także wymaga mojego wysiłku, by być w odpowiednim miejscu i nie stracić ważnego momentu – mówi.
Michael Bublé (20.09.2019) Tauon Arena Kraków | fot. Karolina Kiraga
W Galerii będziecie mogli obejrzeć 73 zdjęcia z różnych lat, jednak z przewagą roku obecnego. W jej kadrach zobaczycie wokalistów polskich oraz zagranicznych. Wśród nich pojawi się m.in. Phil Collins, który wystąpił w czerwcu w Warszawie.
Chciałabym, aby moje zdjęcia zostawały z Wami na zawsze i przynosiły tyle samo, a nawet jeszcze więcej radości, ile ja czerpię z ich robienia. Dlatego cieszę się, że trafiliście na tę stronę i będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się ze mną swoimi spostrzeżeniami oraz uwagami – podkreśla Karolina.
Wernisaż wystawy zdjęć Karoliny Kiragi odbędzie się 4 października o godz. 18:00 w Galerii Pięciu w Czarnkowie przy Miejskim Domu Kultury w Czarnkowie  ul. Kościuszki 60. Zdjęcia będzie można oglądać przez ponad 2 tygodnie, do 23 października 2019 r.