Jesus Christ Superstar po raz czwarty w Teatrze Rampa

Ukłony po
Ukłony po "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa (marzec 2018 rok). Fot. Dorota Jurek

Już w marcu 2019 roku musical Jesus Christ Superstar wróci na deski warszawskiego Teatru Rampa! Kulturalne Media objęły ten spektakl patronatem medialnym.

Jesus Christ Superstar to jeden z największych musicali wszech czasów. Jego twórcami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. U progu lat 70. XX wieku stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

Teatrze Rampa w Warszawie premiera musicalu odbyła się 18 marca 2016 roku. Po ogromnym sukcesie spektakl powrócił na deski teatru w marcu 2017 roku, a następnie w marcu 2018 roku. 8 marca 2019 roku musical po raz czwarty będzie grany w Rampie.

Fabuła to ostatni tydzień z życia Jezusa widziany z perspektywy Judasza. Wszystkie utwory usłyszymy w polskich przekładach, w interpretacjach najznakomitszych aktorów musicalowych młodego pokolenia. Artystom potowarzyszy orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy. Tego musicalu wszech czasów w wyjątkowym przedświątecznym okresie po prostu nie można przegapić!

Materiały prasowe Teatru Rampa.
Materiały prasowe Teatru Rampa

NASZA RECENZJA

Jesus Christ Superstar w interpretacji Teatru Rampa jest niczym żywy organizm napędzany siłą tworzących go artystów. To dzięki ich wyobraźni, talentowi oraz zaangażowaniu zmienia się i rozwija. Musical wznosi emocje widzów na zupełnie nowy poziom.

Siłą tej inscenizacji są genialne interpretacje wokalne, piękna muzyka na żywo, świetnie dobrane do postaci kostiumy, urzekająca choreografia i wyjątkowa atmosfera. Jest budowana od samego początku, tak aby widz został wciągnięty w historię już od momentu wejścia na salę. Mała przestrzeń sceny Teatru Rampa jest znakomicie wykorzystana. Wydarzenia toczą się również poza nią. Jest tajemniczo i intrygująco.

Artyści dają ogromnie wiele z siebie, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, żeby dostarczyć widzom niezapomnianych doznań. To robi wrażenie. Wszystko przeżywa się razem z postaciami, czując ich ekscytację, radość, rozterki czy ból.

Na Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa chce się wracać, przeżywać na nowo tę historię, analizować ją, skupiać swoją uwagę na innych elementach, dostrzegając rzeczy niezauważone poprzednim razem.

Każdy może odbierać ten musical w odmienny sposób i u każdego może on powodować inne emocje, ale jesteśmy pewni, że nikt nie wyjdzie z teatru obojętny na to co właśnie zobaczył. Dla jednych będzie to porywająca rozrywka, dla innych wręcz przeżycie duchowe. Musical ten zachwyca, oszałamia, nastraja do refleksji.

Ukłony po "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa (marzec 2018 rok). Fot. Dorota Jurek
Ukłony po “Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa (marzec 2018 rok). Fot. Dorota Jurek

OBSADA

Ze względu na rosnące zainteresowanie inscenizacją Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa zostanie zagrany w marcu i kwietniu 2019 roku aż 36 razy! To sprawiło, że w teatrze odbył się casting, w wyniku którego nowi artyści dołączyli do obsady musicalu. Bardzo jesteśmy ciekawi jak zinterpretują swoje postacie.

Tegoroczna obsada Jesus Christ Superstar prezentuje się następująco:

JEZUS – Jakub Wocial
JUDASZ – Sebastian Machalski/Jerzy Gmurzyński
PIOTR – Jakub Szyperski
MARIA MAGDALENA – Natalia Piotrowska/Agnieszka Przekupień
HEROD – Daniel Zawadzki
PIŁAT – Maciek Nerkowski, Andrzej Danieluk
KAJFASZ – Paweł Tucholski
ANNASZ – Agnieszka Fajka Fajlhauer
KAPŁANKA – Brygida Turowska
SZYMON – Przemysław Franciszek Niedzielski/Arkadiusz Borzdyński 

Oraz: Anna Kędroń, Wiktoria Maria Jabłońska, Paulina Janczak, Dominika Łakomska, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Santi Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera, Mariusz Czaja, Jarosław Zawadzki.

TERMINY 

Spektakl będzie grany w warszawskim Teatrze Rampa od 8 marca do 17 kwietnia 2019 roku. Później artyści ruszają z musicalem za granicę. W terminie od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku wystąpią na jednej z najważniejszych i najpiękniejszych scen muzycznych Berlina – w Admiralspalast.

Materiały prasowe Teatru Rampa.
Materiały prasowe Teatru Rampa.

BILETY

Sprzedaż biletów już ruszyła na stronie Teatru Rampa. Poprzednie lata pokazały, że bilety wyprzedają się w błyskawicznym tempie. Nie wątpimy, że i tym razem tak będzie, tak że radzimy nie odkładać zakupu biletów na później.

Natomiast bilety na spektakle w Berlinie można już kupić na stronie Ticketmaster.