Dni otwarte w Akademiach Teatralnych w całej Polsce

AST Kraków

Marzysz o zostaniu aktorem ale boisz się egzaminów do szkoły teatralnej? Już w ten weekend możesz sprawdzić swoje umiejętności i dowiedzieć się, czego jeszcze musisz się nauczyć – Akademie Teatralne otwierają drzwi dla kandydatów.

Już w ten weekend – 9 i 10 marca trzy akademie teatralne otworzą swoje drzwi dla kandydatów marzących o studiowaniu aktorstwa.

AST Kraków

W Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie podczas dni otwartych będzie można zobaczyć wybrane pokazy prac egzaminacyjnych studentów II i III roku wydziału aktorskiego. W sobotę młodzi adepci zaprezentują między innymi fragmenty Kwiatów Polskich i Do prostego człowieka Juliana Tuwima i pokaz piosenek przygotowanych pod opieka pedagogiczną Ewy Kaim. Po pokazach odbędzie się poradnia dla kandydatów, prowadzona przez Zbigniewa Sośnierza. Odwiedzający akademię będą mogli także wziąć udział w treningu dysponowania głosem i poradni logopedycznej.  W niedziele natomiast pedagodzy AST poprowadzą zajęcia ruchowe i elementarne zadania aktorskie – bardzo ważne podczas egzaminów wstępnych.  Dni otwarte zakończy pokaz fragmentów dramatu Aleksandra Fredr Mąż i żona. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Dziale organizacji Teatru AST i promocji przy ul. Straszewskiego 22.

Dni otwarte
AST Kraków

AST Wrocław

We Wrocławiu drzwi otwarte będą tylko w sobotę. Swoje pokazy egzaminacyjne zaprezentują studenci z wydziału aktorstwa dramatycznego i lalkarskiego. Kandydaci zainteresowani teatrem lalek będą mogli zobaczyć czym jest plastyka ruchu scenicznego, elementarne zadania aktorskie w planie lalkowym oraz gra aktorska pacynką i gra aktorska w masce. Natomiast studenci aktorstwa dramatycznego zaprezentują egzamin z pracy nad rola klasyczną – Opactwo Northager i egzamin z racy nad rola współczesną – Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Dni Otwarte
AST Wrocław

AT Warszawa

Z Wrocławia można pojechać do Warszawy, bo tam Akademia otwarta będzie w niedzielę. W AT również zobaczymy  pokazy egzaminów – piosenki i elementarnych zadań aktorskich.  Poza tym, ćwiczenia z emisji głosu, wymowy, piosenki i prezentacja ćwiczeń wymaganych na egzaminie rytmiczno-ruchowym.  Dokładny plan dni otwartych znajduje się na stronie internetowej Akademii Teatralnej w Warszawie.

PWSFTviT Łódź

A dla marzących o karierze filmowej, 16 i 17 marca dni otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.  Kandydaci będą mogli skonsultować swoją wymowę, przygotowane wiersze i fragmenty prozy – czyli to, co podczas egzaminów wstępnych jest bardzo potrzebne.  Odbędzie się też pokazy etiud filmowych przygotowanych przez studentów PWSFTviT.  Zgłoszenia należy wysyłać na adres aktor@filmschool.lodz.pl. Więcej informacji na stronie szkoły.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o