“Capri – wyspa uciekinierów” – ruszyły próby do nowego spektaklu Krystiana Lupy

W Teatrze Powszechnym w Warszawie ruszyły próby do nowego spektaklu Krystiana Lupy. Capri – wyspa uciekinierów to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier 2019 roku.

Krystian Lupa należny do grona najwybitniejszych, polskich twórców teatralnych. Jest reżyserem, scenografem, dramaturgiem, tłumaczem i pedagogiem. Stworzył spektakle nagradzane na całym świecie, między innymi Marzycieli, Lunatyków i Rodzeństwo. 

Śmierć, kryzys i marzyciele

Capri – wyspa uciekinierów to spektakl tworzony między innymi na podstawie utworów Kaputt i Skóra Curzio Malaparego. Obie pozycje zawierają drastyczne opisy wojny, śmierci i reakcji, jakie powoduje ona w ludziach.  Co z powieści wyciągnie Krystian Lupa?

Jak zapowiada Teatr Powszechny : Reżyser przez pryzmat powieści Curzio Malapartego przygląda się przemianom współczesnej Europy oraz roli wielkich osobowości w procesach polityczno-społecznych kształtujących nasze życie codzienne.

Spektakl Capri – wyspa uciekinierów zabierze widzów do utopijnego świata śladami marzycieli. Bohaterowie w obliczu kryzysu tożsamościowego decydują się na życie na oddalonej od cywilizacji wyspie.

Capri – wyspa uciekinierów | Kogo zobaczymy na scenie?

Na scenie zobaczymy prawie 20 aktorów. W tym między innymi grającego główną rolę w poprzednim spektaklu Krystiana Lupy – Procesie, Andrzeja Kłaka. Zagra również Jacek Beler, znany szerszej publiczności z serialu HBO Ślepnąc od świateł.

Capri – wyspa uciekinierów to bez wątpienia jeden z najbardziej wyczekiwanych spektakli 2019 roku. Premier w Teatrze Powszechnym w Warszawie zapowiadana jest na 15 czerwca 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here