Sherlock Holmes i przygodówka z Teslą w tle za darmo w EGS

Na Epic Games Store zawitały kolejne darmowe gry. W tym tygodniu dostaniemy zapowiadane już wcześniej Sherlock Holmes Crimes and Punishments. Niespodziwanie jednak oddano w ręce graczy także drugą grę.

Jak co tydzień informujemy o kolejnej darmowej grze na platformie cyfrowej dystrybucji twórców Fornite’aW tym tygodniu Epic Games Store oddaje w nasze ręce Sherlock Holmes Crimes and Punishment jak zapowiadał tydzień temu. Niespodziewanie jednak dorzucono także kolejną przygodówkę: Close to The Sun. Będą one do odebrania za darmo do 16 kwietnia, kiedy to w skład promocji wejdą kolejne nie byle jakie gry: Just Cause 4 i Wheels of Aurelia. Aby odebrać gry z obecnej promocji musicie tylko wejść na stronę albo aplikację Epic Games Store, przejść do sklepu i kliknąć w zakładkę informującą o promocji darmowych gier, a potem przejść do opcji “za darmo” aby przypisać je na stałe do swoich bibliotek.

Sherlock Holmes Crimes and Punishments

Pierwsza z gier to jedna z przygodówek opowiadająca o sprawach najpopularniejszego fikcyjnego detektywa dziejów. Wcielamy się w niej w tytułową postać i rozwiązujemy 6 zagadek, w tym dwie z medium papierowego. Szukamy poszlak, rozwiązujemy zagadki a niekiedy nawet walczymy o życie jako detektyw Holmes ze swoim wiernym towarzyszem. Co ciekawe w grze nie znajdujemy jedynego słusznego rozwiązania, a łącząc poszlaki decydujemy kto i dlaczego zabił. W systemie tym możemy nawet się pomylić o czym gra informuje nas dopiero po zakończeniu śledztwa. Do tego możemy osądzić winnego i wydać go policji lub uznać że jego motywy w wystarczającym stopniu uzasadniają zbrodnię. Gra zebrała sporo przychylnych opinii, a zebrało jej się głównie za sprawy techniczne, jak np mrowie ekranów ładowania.

Close to the Sun

Kolejna gra choć także jest przygodówką to zawiera o wiele więcej elementów horroru i powinna spodobać się fanom serii Bioshock. Lokacje w Close to the Sun wyglądają bowiem jak żywcem wyjęte z miast pokroju fikcyjnego Rapture. Gra opowiada o świecie, w którym Nikola Tesla nie został zignorowany, a jego pomysły i innowacyjne rozwiązania przyspieszyły rozwój technologii na świecie. Wcielamy się w niej w młodą dziennikarkę imieniem Rose, która trafia na zaawansowany technologicznie statek na pokładzie którego doszło do tajemniczej masakry. Bohaterka udaje się tam, aby odnaleźć swoją zaginioną siostrę.

Zamierzacie spróbować swoich jako wąsaty geniusz z dobrym okiem lub poznać nieco bliżej innego mózgowca uwielbiającego gołębie? Dajcie nam znać w komentarzach.

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok

Epic Games Store będzie rozdawało darmowe gry cały 2020 rok