Duże zmiany w Kasabian! Wokalista odchodzi z zespołu!

Kasabian, jeden z najważniejszych zespołów rockowych we współczesnej muzyce, podzielił się smutnymi informacjami. Tom Meighan – wokalista projektu  odchodzi z zespołu! O zmianie zespół poinformował na swoich social-mediach. 

Tom Meighan odchodzi z zespołu!

Pewna era zespołu Kasabian właśnie się zakończyła. Zespół poinformował, że ich wieloletni lider – Tom Meighan, z powodów osobistych odchodzi z zespołu. Z Kasabian nagrał pięć albumów studyjnych oraz odebrał wiele prestiżowych nagród branżowych. Wokalistę wraz z zespołem mogliśmy trzykrotnie podziwiać na koncertach w Polsce. Kilka dni temu na stronie internetowej Open’er Festival można było zobaczyć stream z pierwszego koncertu Kasabian w Polsce, który odbył się w 2010 roku. 

Komunikat zespołu Kasabian

Taki komunikat na swoich profilach social media opublikował zespół:

Tom Meighan odchodzi z Kasabian za obopólną zgodą. Tom zmaga się z problemami osobistymi, które od dłuższego czasu wpływają na jego zachowanie, a teraz chce skoncentrować całą swoją energię na przywróceniu jego życia na właściwe tory. Nie będziemy tego komentować.

Co dalej z zespołem? 

Na razie nie wiemy co dalej będzie z Kasabian. Odejście głównego wokalisty może być dużym utrudnieniem. Istnieje oczywiście możliwość kontynuowania działalności bez Toma. Za większość kreatywnych decyzji w zespole odpowiadał Serge Pizzorno, który wielokrotnie udzielał się też wokalnie. Możliwe jest również skupienie się Serge’a na swoim pobocznym projekcie The S.L.P., który zadebiutował w 2019 roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać dalszych informacji. 

Dyskografia Kasabian

Albumy studyjne:

  • Kasabian (2004)
  • Empire (2006)
  • West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)
  • Velociraptor!
  • 48:13

Albumy koncertowe:

  • Live from Brixton Academy (2005)
  • Live at O2 Arena (2011)