Bruce Springsteen prezentuje singiel z nadchodzącego albumu

Bruce Springsteen
https://www.youtube.com/watch?v=AQyLEz0qy-g

Legendarny The Boss zaprezentował światu swoje najnowsze wydanie.

Po zeszłorocznym wydaniu soundtracku do filmu Western Stars, 70-letni muzyk powraca z najnowszym singlem Letter To You zapowiadającym nadchodzącą płytę o tym samym tytule.

Piosenka utrzymana jest w melancholijnym klimacie, z wyróżniającymi się charakterystycznymi gitarami i perkusją. Bruce Springsteen zawarł w swojej piosence piękną historię. Prowadzi narrację listu do nieznajomego, z perspektywy osoby doświadczonej życiowo. Teledysk został nagrany w domowym studiu Springsteena w New Jersey.

Szczegóły wydania

Album Letter To You ukaże się już 23 października 2020 roku. Znajdziemy na nim dwanaście utworów, które Bruce stworzył wraz z zespołem E Street Band, który kiedyś towarzyszył mu podczas nagrań studyjnych. Na płycie pojawi się dziewięć nowych utworów oraz trzy stare: Song for Orphans,  Janey Needs a Shooter i If I Was The Priest, które artysta napisał na początku lat 70., jednak nigdy nie zostały one wydane.

Najnowszy album Bruce’a Springsteena powstał w ekspresowym tempie. Muzyk zaprosił swoich dawnych współpracowników do najnowszego projektu, a już niecały tydzień później miał gotowy materiał na płytę.

tak sam autor opisuje proces tworzenia albumu:

Całkowicie na żywo w studiu, w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie robiliśmy, i bez dogrywania. Album powstał w zaledwie pięć dni i okazał się jednym z najwspanialszych nagrań, jakie kiedykolwiek miałem

Nadchodzące wydanie, będzie już dwudziestym albumem w muzycznym dorobku artysty. Letter To You Springsteena ukaże się nakładem Columbia Records, natomiast za produkcję odpowiedzialny jest sam wokalista oraz Ron Aniello.

Letter To You – tracklista

 1. One Minute You’re Here
 2. Letter To You
 3. Burnin’ Train
 4. Janey Needs A Shooter
 5. Last Man Standing
 6. The Power Of Prayer
 7. House Of A Thousand Guitars
 8. Rainmaker
 9. If I Was The Priest
 10. Ghosts
 11. Song For Orphans
 12. I’ll See You In My Dreams