WrOFFław: Artyści dla artystów

WrOFFław: Artyści dla artystów
fot. Materiały prasowe

W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną wiele koncertów i imprez masowych zostało przełożonych lub odwołanych. Jednak nie oznacza to, ze życie kulturalne w naszym kraju zamarło. Wiele spotkań autorskich, koncertów czy innych tego typu wydarzeń ma miejsce w sieci. Jedną z takich inicjatyw jest WrOFFław: Artyści dla artystów!

WrOFFław: Artyści dla artystów

WrOFFław to festiwal zorganizowany przez wrocławskich artystów dla… wrocławskich artystów. Powodem, dla którego taka impreza zostaje zorganizowana, jest muzyczna sytuacja Wrocławia – postawienie na występy typu tribute shows oraz dominacja cover bandów zamiast kapel grających autorskie utwory. Nie bez znaczenia pozostaje również powtarzana z ust do ust opinia, że we Wrocławiu nie ma klubów, gdzie można iść na koncert albo, w których można taki koncert zagrać. Przekonanie to panuje zarówno wśród odbiorców, jak i twórców. Ponadto, ci ostatni twierdzą, że nie ma kapel, z którymi ewentualnie istniałaby możliwość zagrania dobrego show. WrOFFław ma promować lokalne zespoły oraz dać im szansę zaprezentowania się na festiwalowej scenie.

Kiedy i gdzie odbędzie się festiwal?

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w ubiegłym roku. Zaprezentowało się wtedy 10 kapel i zebrało się 800 widzów. Z kolei tegoroczna edycja odbędzie się online, w dniach 25-28 czerwca 2020. Na festiwalowej scenie ma wystąpić 13 wrocławskich kapel. Wśród zespołów, które potwierdziły swoją obecność na festiwalu, znalazły się Nowomowa, T4PE, Mapa, Resoraki, EEMEE, Dead&Delicious, Älskar oraz Bleeding Moses. Ponadto, w planach jest również zorganizowanie 4 paneli dyskusyjnych dotyczących branży eventowej i organizacji wydarzeń kulturalnych. W tych dniach, podczas trwania festiwalu, w Klubie Łącznik znajdującym się w CKiIL Czasoprzestrzeń odbędzie się spotkanie integracyjne dla osób związanych z mediami, sztuką i kulturą.