Wokalista Radiohead wspiera Greenpeace | Posłuchajcie “Hands off the Anctarctic”

Hands off the Antarctica

Niezwykła barwa głosu, talent i sukcesy z zespołem to nie jedyne rzeczy, którymi może poszczycić się Thome Yorke. Frontman Radiohead pokazuje, że jego wrażliwość znacznie wybiega poza tę muzyczną. Wokalista wspiera Greenpeace, angażując się w akcję ochrony przyrody Antarktydy.

Fantazyjno-nostalgiczne piosenki zespołu chwytają za serce fanów z całego świata. Thom Yorke nie poprzestaje jednak jedynie na działalności z Radiohead. Ostatnie miesiące są dla niego bardzo pracowite. Jak wiadomo artysta pracuje obecnie nad nowym solowym albumem, stanowiącym soundtrack do horroru Suspiria. Płyta ma wejść w obieg już 26 października, mimo to Yorke znajduje czas, by przejmować się losem naszej planety.

Na ratunek Antarktydzie

Mogłoby się wydawać, że temperatura sięgająca -70 °C powinna skutecznie odstraszać wszelakie formy życia. Nic bardziej mylnego. Kontynent wraz z przylegającym do niego Oceanem Południowym (Antarktycznym) stanowi dom dla wielu gatunków zwierząt. Oprócz najbardziej rozpoznawalnych – pingwinów – żyją tu foki, wieloryby, orki…

XXI wiek jest dla świata natury okresem ogromnych wyzwań. Stała ingerencja człowieka, polowania, globalne ocieplenie, to wszystko sprawia, że przyroda sięga po nowe rozwiązania. Należy jej na to jednak pozwolić. Wraz z roztopem wód, rezerwat oceaniczny wciąż się powiększa. Greenpeace pragnie zachęcić Komisję ds. Oceanu Antarktycznego do ochrony Antarktydy (co w dużej mierze oznacza po prostu zostawienie jej w pokoju).

Hands off the Antarctic

Thom Yorke, Wokalista Radiohead wspiera Greenpeace w ich działaniach. By wyrazić swoje poparcie dla działań organizacji nagrywa solowy utwór Hands off the AntarcticTen elektroniczny kawałek jest protestem muzyka wobec ingerencji ludzkiej na Antarktydzie. Co prawda utwór pozbawiony jest słów, wyraźnie przemawiają do nas jednak czarno-białe ujęcia flory i fauny mroźnego lądu. Widzimy góry (prawdopodobnie Masyw Vinsona), foki, pingwiny, drapieżne ptaki.

W słusznej sprawie

To wspaniałe, gdy sztuka, mająca nas wewnętrznie wzbogacać, niesie też ze sobą komunikat. Thom Yorke wykorzystuje swoją sławę we wspaniały sposób. To właśnie dzięki sile przebicia muzyki, więcej ludzi może zainteresować się losem nie tylko Antarktydy, ale i całej planety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here