UrbanatorDays 2018 zawita do dwóch polskich miast

fot. materiały prasowe

Wielkim krokami zbliża się jedno z najciekawszych wydarzeń na kulturalnej mapie Polski. UrbanatorDays to warsztaty przeznaczone dla wszystkich muzyków, bez względu na stopień zaawansowania ich umiejętności.

Michał Urbaniak od samego początku istnienia projektu ściąga do Polski znane nazwiska światowego jazzu, soulu i rapu. Nie inaczej jest i tym razem. W ostatnim tygodniu września wszyscy zainteresowani udoskonalą swój warsztat muzyczny pod okiem wybitnych nauczycieli. W związku z tym podczas tegorocznej edycji obecni będą m.in.: Al MacDowell, Richie Harrison, Femi Temowo, czy Andy Ninvalle. Zaproszeni goście odpowiedzą także na pytania jak radzić sobie ze stresem i koncentrować się na tym, co w występie najważniejsze. Warsztaty nie są skierowane do konkretnej grupy odbiorców, gdyż mile widziani są muzycy, którzy poruszają się na co dzień w różnych stylistykach muzycznych. UrbanatorDays to przede wszystkim idealna okazja do wspólnego grania, kreatywnego improwizowania i wymiany poglądów wśród ludzi, dla których muzyka jest wielką miłością.

Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronę internetową wydarzenia, godne uwagi jest także to, że uczestnictwo w warsztatach i koncertach jest  bezpłatne. UrbanatorDays są realizowane dzięki dofinansowaniu Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Wolskiego Centrum Kultury i Urzędu Dzielnicy Wola. Projekt wsparła również Ambasada USA w Warszawie.

Kalendarz tegorocznych występów

25 września – Łódź, warsztaty, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, godzina 16.00
26 września – Łódź,  koncert/jam session, Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, godzina 19.00
27 września- Warszawa, warsztaty, Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego, ul. Obozowa 85, godzina 16.00
28 września- Warszawa, koncert/jam session , Amfiteatr w Parku Sowińskiego, ul. Elekcyjna 17, godzina 19.00

Urbanator Days - występ podczas koncertu 2017
fot. materiały prasowe
Michał Urbaniak – muzyk światowej sławy

Michał Urbaniak to polski jazzman i kompozytor, który ze względu na swoje dokonania, zdobył uznanie na cały świecie. Od blisko czterdziestu pięciu lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Charakterystyczne elementy folkowe jakie wplata do swojej muzyki, stały się inspiracją dla wielu kolejnych muzyków. Michał Urbaniak koncertował w popularnych klubach (Village Gate), a także w najsławniejszych salach koncertowych na świecie (Carnegie Hall, Beacon Theatre). Muzyk współpracował także z wieloma znakomitymi osobistościami, w tym jako jedyny Polak w historii, z legendarnym Milesem Davisem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o