Morgan Freeman oczyszczony z zarzutów o molestowanie seksualne. Aktor wróci do pracy

Morgan Freeman

W maju tego roku serwis CNN podał informację jakoby 80-letni amerykański aktor, Morgan Freeman, został oskarżony o molestowanie na tle seksualnym. Do redakcji serwisu kobiety zgłosiły się same. Dziś już wiemy, że zdobywca Oscara został oczyszczony z zarzutów.

Oskarżenia na tle seksualnym

szesnaście kobiet zgłosiło się do redakcji CNN, by skomentować zachowanie aktora. Osiem z nich wyznało, że miały paść jego ofiarą. Morgan Freeman miał dopuścić się molestowania między innymi na planie filmu W starym, dobrym stylu, produkcją z 2015 roku. Freeman miał nie tylko wprost komentować sylwetkę jednej z pokrzywdzonych, ale także próbować podnieść jej spódniczkę i pytać, czy założyła majtki. Podczas pracy nad filmem Iluzja z ust Freemana miały padać seksistowskie komentarze, a w biurze swojej firmy producenckiej Revelations Entertainment, aktor miał dotykać swoje asystentki wbrew ich woli.

Oświadczenie aktora

Niedługo po publikacji materiału przez CNN, głos w sprawie zabrał sam oskarżony. Freeman wydał oświadczenie dla mediów na łamach magazynu Variety. Przeprosił wszystkie osoby mogące czuć się urażone jego zachowaniem.

Wszyscy, którzy mnie znają, lub pracowali ze mną, wiedzą, że nie jestem kimś, kto by celowo kogoś obrażał lub rozmyślnie powodował zakłopotanie innej osoby – napisał Freeman w oświadczeniu dla magazynu Variety – Przepraszam każdego, kto poczuł przeze mnie dyskomfort – nie było to nigdy moim celem. 

Gdy informacja o oskarżeniach obiegła świat, stacja National Geographic profilaktycznie wstrzymała prace nad produkcją The Story of God. Prowadzącym programu był właśnie Freeman.

Kiedy dowiedzieliśmy się o oskarżeniach dotyczących pana Freemana, zapobiegawczo postanowiliśmy wstrzymać produkcję nowej serii naszego programu, by móc przeprowadzić dokładne śledztwo (…). Jego wyniki nie ujawniły żadnych niepokojących incydentów podczas naszej współpracy. Podjęliśmy decyzję o wznowieniu produkcji trzeciego sezonu “The Story of God”. Jako firma bardzo poważnie traktujemy wszystkie kwestie dotyczące molestowania” – czytamy w oświadczeniu stacji.

Morgan Freeman oczyszczony z zarzutów

Teraz wiemy już, że Freeman wróci do pracy nad trzecim sezonem programu The Story of God dla stacji National Geographic. Aktor został oczyszczony z zarzutów. Prawnik aktora natomiast domaga się publicznych przeprosin od CNN. Mecenas stwierdził, że artykuł opisujący oskarżenia jest najzwyczajniej nieuzasadnionym atakiem na Freemana. To, czego dopuściła się stacja nazwał szukaniem sensacji i przekręcaniem faktów. Działania CNN potępiły także The New York Times, The Wall Street Journal i The Washington, wytykając łamanie podstawowych zasad dziennikarstwa.

Morgan Freeman domaga się przeprosin od CNN.

Morgan Freeman domaga się przeprosin od CNN za oskarżenia o molestowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here