To Kraków tworzy metamorfozy | Miuosh i nowi goście [zapowiedź]

0
287
źródło: Facebook

To Kraków tworzy metamorfozy to wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków.

Koncert, którego osią będą utwory Zbigniewa Wodeckiego, Marka GrechutyKory JackowskiejAndrzeja Zauchy w zupełnie nowych aranżacjach, stworzonych przez Miuosha.

5 kwietnia 2024 roku kultowe utwory wykonają m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia PietruchaMery SpolskyRenata Przemyk, Natalia SzroederKrzysztof Zalewski Wiktor Waligóra. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy. Warto wiedzieć, że to nie jest koniec ogłoszeń.

Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić. Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich.

Bilety są w sprzedaży na stronie internetowej ebilet.pl.

W 2024 roku TAURON Arena Kraków obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny. Elementem jubileuszu największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce będzie koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” poświęcony wybitnym artystom związanym ze stolicą Małopolski. Raper i producent – Miuosh – weźmie na warsztat utwory z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz Kory Jackowskiej i zaprezentuje je w nowych, zaskakujących aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod batutą Jana Stokłosy.

Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” oparty jest na muzyce przede wszystkim krakowskich twórców

– wyjaśnia Jan Stokłosa, autor orkiestracji oraz dyrygent.

W wydarzeniu poza wokalistami ważną rolę będzie odgrywała także doskonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, z którą miałem już okazję współpracować. W TAURON Arenie Kraków pojawi się ona w aż 50-osobowom składzie, co daje duże możliwości aranżacyjno-orkiestrowe

– dodaje Stokłosa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments