Robert Plant & The Honeydrippers – wielki powrót?

Robert Plant
fot. materiały prasowe

Czy Robert Plant pracuje nad reaktywacją długo nieaktywnej grupy The Honeydrippers? Wiele wskazuje na to, że są na to duże szanse, a fani głosu Roberta Planta mogą realnie oczekiwać jego nowych utworów.

Robert Plant 8 stycznia opublikował na Twitterze zdjęcie ze znanym producentem muzycznym i gitarzystą, Nilem Rodgersem. Przyjacielska fotografia została opatrzona wymownym podpisem.

Kolejne spotkanie… Honeydrippers Vol I 1984, Part 2…

Obietnice związane z pełnym albumem studyjnym The Honeydrippers pojawiały się już kilkadziesiąt lat temu. Do dnia dzisiejszego nie zmaterializowano jednak wspomnianych planów. Zdjęcie opublikowane przez Planta może dawać nadzieję, że w najbliższym czasie dojdzie w tym zakresie do przełomu. Z drugiej strony może to być jedynie przyjacielskie zdjęcie będące wspomnieniem wydanej przed trzydziestoma pięcioma latami EP-ki The Honeydrippers: Volume One.

Kapela The Honeydrippers została założona w 1981 roku przez Roberta Planta. Zespół powstał jako chęć zaspokojenia marzeń o graniu rockowych utworów, z silnymi wpływami rhythmandbluesowymi. W związku z solową działalnością Planta i wydaniem pierwszego solowego albumu studyjnego, działalność zespołu zawieszono w 1982 roku.  Dwa lata później, za namową przedstawicieli wytwórni Atlantic Records, zespół powrócił w nowym składzie. Kapela przystąpiła do nagrania debiutanckiej EP-ki w składzie: Plant, Page, Beck, Shaffer, a także Rodgers. Największą popularność zdobył utwór Sea of Love, który zdobył pierwsze miejsce na kilku listach przebojów, a także trzecie na popularnej liście US Billboard Hot 100.

The Honeydrippers – Sea of Love
Robert Plant – legenda, która nadal inspiruje i zadziwia

Robert Plant to brytyjski wokalista, autor tekstów i frontman zespołu Led Zeppelin. Muzyka wielokrotnie nagradzano jako najwybitniejszego wokalistę rockowego w historii światowej muzyki. Planta sklasyfikowano na 1 miejscu listy 100 najlepszych wokalistów metalowych wszech czasów według Hit Parader. Z kolei Roadrunner Records nagrodził artystę nagrodą dla najlepszego heavymetalowego frontmana wszech czasów. Robert Plant prócz działalności w Led Zeppelin, nagrał także kilkadziesiąt innych albumów. Występował w zespole The Honeydrippers, a także w duecie Page & Plant. W działalności solowej wydał kilka krążków studyjnych, które cieszyły się dużą popularnością wśród fanów, a także zdobywając certyfikaty złotych i platynowych płyt w USA, Kandzie i Wielkiej Brytanii.

Najbardziej dochodowe utwory Led Zeppelin

Najbardziej dochodowe utwory Led Zeppelin

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o