Mocne pierwsze ogłoszenie – The Cure na Colours Of Ostrava 2019!

The Cure na Colours Of Ostrava
fot. www.colours.pl

Jeden z festiwali nieopodal granicy polsko-czeskiej z roku na rok wyrasta na światową markę. Nie inaczej będzie wyglądać przyszła edycja. Pierwszym ogłoszeniem bowiem apetyty zostały bardzo rozbudzone – The Cure na Colours Of Ostrava 2019!

Jak bardzo umilić dzień milionom fanów muzyki prosto z serca w zamglony czwartkowy poranek, gdzieś pośrodku października? Okazuje się, że mistrzem w tym temacie staje się dziś festiwal odbywający się w czeskiej Ostrawie. Pierwsze ogłoszenie przedstawione przez organizatorów, krótko i kolokwialnie rzecz ujmując, pozamiatało. Bez dwóch zdań, jest to prawdziwa wiadomość dnia – The Cure na Colours Of Ostrava 2019!

Postindustrialny klimat a święto muzyki

Kto choć trochę orientuje się w światku muzycznym, ten daną nazwę na pewno już słyszał. Colours Of Ostrava. Wydarzenie odbywające się w postindustrialnym kompleksie huty Dolní Vítkovice, już od 2002 roku przyciąga coraz większe światowe gwiazdy. Lista wykonawców, którzy pojawili się w ubiegłych latach na czeskim festiwalu naprawdę robi wrażenie – byli to między innymi Robert Plant and the Sensational Space ShiftersThe xxBjörkKasabian, St. VincentSigur Rós, Tame Impala, Jamiroquai, Nothing But Thieves, Alt-J, MGMT i wiele, wiele innych… Wymienione wyżej nazwiska i nazwy zespołów utwierdzają wszystkich w przekonaniu, że przyszłe edycje nie mogą stać się gorszymi.

Utrzymanie tradycji

Na potwierdzenie reguły sformułowanej powyżej, organizatorzy czeskiego festiwalu nie czekali zbyt długo. Jak inaczej opisać fakt, iż jako pierwszy wykonawca dołącza do składu zespół legenda, który rozpoznawalność zyskał już chyba na całym globie.

Złodzieje serc

Czterdzieści lat na scenie, trzynaście albumów studyjnych, ponad 1500 występów scenicznych. Takie liczby dają do myślenia. Jeśli połączymy to z faktem, że kompozycje zespołu potrafią przenieść za każdym razem do innego uniwersum, w którym pozwala zapomnieć się o wszystkim innym. Lub z faktem, iż założyciel, wokalista i gitarzysta grupy Robert Smith jest geniuszem, mamy pewność z jakim zespołem się stykamy. Mowa oczywiście o The Cure. Grupie, która przez te wszystkie lata obrosła pewną legendą i to bynajmniej nie w sensie pejoratywnym. Trudno znaleźć bowiem drugi zespół, który w swej twórczości jest tak romantyczny, delikatny, ale i brutalnie szczery oraz prawdziwy. Trudno znaleźć drugi taki zespół, który bierze słuchacza lekko za dłoń, by wciągnąć go do swojego świata oraz wyrwać i zawłaszczyć jego serce. I to wszystko w sposób tak łatwy i przyjemny.

The Cure na Colours Of Ostrava 2019

To wszystko sprawia, że przyszła edycja festiwalu odbywającego się w czeskiej Ostrawie, ma już na tę chwilę ogromny potencjał, by stać się niezapomnianą i magiczną. Jeśli zaczyna się od takiego ogłoszenia rodzi się pytanie – co jeszcze w zanadrzu mają dla nas organizatorzy? Zapewniają oni, że więcej informacji pojawi się już niebawem. Pozostaje tylko czekać. Ale za to z jaką ochotą i nadzieją.

The Cure – Lovesong