Unholy – nowy polski horror twórców m.in. Painkillera

Unholy

Studio Duality Games ujawniło swoją powstającą debiutancką grę – Unholy. Surrealistyczny horror od twórców gier takich jak Painkiller, Gears of War i Inner Chains zadebiutuje w 2019 r. 

Nie zaleczyliście jeszcze kaca po rodzimym Agony? Z ratunkiem przybywa Wam Unholy – ujawniony projekt niedawno założonego studia Duality Games. Zrzesza ono byłych twórców Inner Chains, Bulletstorma, Painkillera, Gears of War i Godfire. Gra będzie horrorem z elementami skradanki. Według pierwszych informacji przygotowana ma być na silniku graficznym Unreal Engine. Akcja ma być ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Co do platform: na razie dostępna jest tylko informacja, że Unholy zadebiutuje na komputerach osobistych.

Gra będzie opowiadać historię matki o imieniu Saidah, poszukującej swojego porwanego dziecka, by móc razem z nim uciec z miasta. Świat gry prezentuje zniszczoną planetę, której mieszkańcy schronili się w ostatnim ludzkim mieście. W lokacji nastąpiły silne podziały na kasty, a najbiedniejsi muszą uciekać przed zarazą i bestiami polującymi na ulicach. Ponadto niższe kasty są mordowane przez te wyższe.

Problemy stawiane przed graczem mają być możliwe do rozwiązania na wiele sposobów: zarówno poprzez skradanie, walkę, ale także elementy przebierania i wcielania się w inne postaci. Dodatkowo w grze zaimplementowany ma zostać system kondycji psychicznej, który będzie podupadał wraz z rozgrywką. Celem będzie nie tylko przeżyć, ale i nie popaść w szaleństwo.

W ramach zapowiedzi na kanale youtube’owym ThePlayWay pojawił się klimatyczny teaser. Nie zdradza on i nie ujawnia żadnych dodatkowych informacji na temat planowanej daty premiery, czy platform, a jedynie przenosi na stronę produktu.

Wymagania sprzętowe

Przy okazji stworzenia profilu gry na Steamie poznaliśmy także minimalne wymagania sprzętowe gry. Te, trzeba przyznać, są bardzo przystępne.

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10
  • Procesor: AMD Phenom II X4 955 – 4 rdzenie, 3.2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 2GB / Radeon R9 200 Series lub Nvidia GeForce GTX660
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni
  • Karta dźwiękowa: DirectX compatible

Obecnie zespół Duality Games liczy 15 osób. Poza Unholy pracują oni jeszcze nad dwoma niezapowiedzianymi projektami.

Unholy

Unholy

Unholy

Unholy

Piękna, trudna, emocjonująca – Hyper Light Drifter [recenzja]

Piękna, trudna, emocjonująca – Hyper Light Drifter [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here