Taco Hemingway z nowym singlem i pre-orderem albumu!

fot. Facebook artysty

Taco Hemingway nie wyda albumu w lipcu! Ale na szczęście na przełomie sierpnia i września otrzymamy dwa nowe krążki! Artysta wypuścił właśnie nowy singiel promujący wydawnictwo. Ruszył tez pre-order obu płyt.

Jarmark i Europa

Taco Hemingway przyzwyczaił nas do wydawania albumów w lipcu. Długo mówiło się, że nowy album jest coraz bliżej i że prawdopodobnie otrzymamy go jeszcze w tym miesiącu. Najwięksi fani rapera mogli poczuć rozczarowanie, gdy wyszła informacja, że w lipcu nie otrzymamy nowej muzyki od Filipa. Na szczęście Taco zapowiedział, że na przełomie sierpnia i września tego roku otrzymamy dwa nowe albumy pełne nowych utworów. Dziś, w dniu trzydziestych urodzin, otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź albumów oraz pierwszego singla Michael Essien Birthday Party. 

Posłuchaj singla Michael Essien Birthday Party 

Taco Hemingway o nowym projekcie

Jeden z najpopularniejszych artystów na Polskim rynku przedstawił swoją wizję nowego, podwójnego projektu:

Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki.

“MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.

Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi/słuchaczce decyzję, który zechce zakupić.

“JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i popierdolenia, tak jak robię to dokładnie w tym momencie.

Z późnoletnimi pozdrowieniami,
Filip

Pre-order albumów

Nowe albumy możecie zamówić za pośrednictwem strony internetowej rapera. Każdy album możecie zakupić osobno lub w pakiecie. Znajdziecie tam również wcześniejsze płyty Filipa, w tym winylowe wydania EP-ek Trójkąt Warszawski i Umowa o Dzieło.