Suicide Silence w Polsce – szczegóły koncertu

Suicide Silence w Polsce - szczegóły koncertu
fot. Facebook kapeli

Do naszego kraju po czterech latach nieobecności powrócą Amerykanie z Suicide Silence. Grupa zawita do Polski już w czerwcu w ramach trasy promującej swój najnowszy krążek!

Tegoroczny, polski koncert Suicide Silence odbędzie się (prawdopodobnie) już 30 czerwca. Tym razem grupa wystąpi w warszawskim Klubie Proxima. Jak już wcześniej było wspomniane, kapela promować będzie w Polsce swoje ostatnie wydawnictwo – płytę Become the Hunter, która światło dzienne ujrzała 14 lutego bieżącego roku. Najnowszy krążek kapeli to swego rodzaju powrót kapeli do ekstremalnych metalowych korzeni, po tym jak na poprzedniej płycie zespół postanowił trochę bardziej poeksperymentować ze swoim brzmieniem. Nową płytę zespołu do tej pory promował między innymi singiel Two Steps, który przypomnieć możecie sobie poniżej:

Warto dodać, że dla kapeli będzie to siódmy występ w naszym kraju. Wcześniej zespół miał już przyjemność wystąpić między innymi we wrocławskim Klubie Alibi, warszawskiej Progresji oraz w poznańskim Klubie pod Minogą.

Organizatorem koncertu jest wytwórnia LiveNation.

Suicide Silence – bilety

Wejściówki na czerwcowy koncert Suicide Silence zakupić możecie już w przedsprzedaży internetowej, między innymi za pośrednictwem oficjalnego sklepu LiveNation. Koszt pojedynczego biletu wynosi 89 złotych. Możliwy jest także zakup biletu w wersji kolekcjonerskiej, jednak wtedy cena wejściówki podskoczy do 114 złotych. Zachęcamy do szybkich zakupów, ponieważ bilety rozchodzą się w szybkim tempie!

Suicide Silence – kim są?

Suicide Silence to założona w 2002 roku kapela wykonująca mieszankę muzyki death core’owej oraz grind core’owej. Na przestrzeni swojej osiemnastoletniej kariery, grupa wypuściła na świat sześć płyt długogrających oraz trzy EP-ki. Zespół pochwalić może się także wieloma udanymi trasami koncertowymi podczas której wyprzedawał duże kluby oraz hale na całym świecie. Od 2013 roku kapela funkcjonuje w składzie: Chris Garza (gitara rytmiczna), Mark Heylmun (gitara prowadząca), Alex Lopez (perkusja), Dan Kenny (gitara basowa) oraz Hernan Hermida (wokal).