Speedy Ortiz na jedynym koncercie w Polsce

0
109
fot. Shervin Lainez

Amerykańska grupa Speedy Ortiz wystąpi w Polsce!

Speedy Ortiz zagra 9 marca 2024 roku w Warszawie w VooDoo Club. Bilety w sprzedaży od 1 września od godziny 11:00 na livenation.pl.

materiały prasowe

W 2011 roku Speedy Ortiz powstało jako domowe studio nagraniowe gitarzystki, autorki tekstów i wokalistki Sadie Dupuis, ale solowy projekt szybko przekształcił się w zespół uwielbiany na całym świecie.

Grupa uświetniła sceny festiwalowe od Bonnaroo po Primaverę, wspierała czołowych artystów takich jak: Foo Fighters, czy Liz Phair, a na swoich pierwszych trasach koncertowych gościła takie zespoły jak: Mitski, czy Soccer Mommy. W 2016 roku zespół przeniósł się z Massachusetts do Filadelfii, a jego skład zmienił się wkrótce potem, obejmując niezwykle nowatorskiego gitarzystę Andy’ego Molholta (Laser Background, Eric Slick), niesamowicie melodyjną basistkę Audrey Zee Whitesides (Mal Blum, Little Waist) i mocno brzmiącego perkusistę Joeya Doubeka (Pinkwash, Downtown Boys).

Album Rabbit Rabbit jest pierwszym albumem Speedy, na którym długoletni członkowie trasy koncertowej są jego współtwórcami. Dupuis i jej koledzy z zespołu tryskają nieprzewidywalnością, a ich odważna gra popycha utwory w ekscytujących nowych kierunkach.

źródło: materiały prasowe

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments