Seweryn Piętka – Happy Monk! Nowy projekt świetnego bębniarza
Najnowszy singiel “Happy Monk” to zwiastun nowego projektu, którego autorem jest Seweryn Piętka. Ja nie mogę się doczekać kolejnych numerów i prawdziwego long playa. Świetne ambientowe i post-rockowe gitary. Delikatnie pompujący bas. Fajne klawiszowe tło. Mocno jazzujące, pokręcone bębny. I przede wszystkim niesamowita przestrzeń. W muzycej jest tak wiele powietrza, klimatu i czegoś fajnego i pozytywnego, że kawałek właściwie sam się zapętla. Zresztą, posłuchajcie sami!
Podoba się? Mi baaardzo! Kiedy będzie coś więcej, nie wiadomo. Z nieoficjalnych źródeł wiem jednak, że wkrótce pojawi się kolejny kawałek.
Oprócz Seweryna projekt tworzą jeszcze Marcin Grzybek, grający na basie oraz Sebastian Adamczewski, gitarzysta i producent.
Seweryn Piętka
Pochodzi z okolic Żywca. Jest muzykiem sesyjnym oraz nauczycielem. Udziela się również w kilku składach jako bębniarz. Gra w blues rockowej kapeli Ścigani. Jest bębniarzem legendy polskiej sceny, De Press. Od niedawa gra również w świetnym gospelowym składzie Godsteps (na ich utwory również czekam, i również nieoficjalne źródła podają, że niebawem coś będzie).
Maciej Juraszek
![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202-218x150.jpg)
![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18-218x150.jpg)
![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)