Sesja? TOP 10 piosenek, które pomogą Ci się skoncentrować

Boże Narodzenie już dawno za nami, co oznacza, że nadszedł czas, żeby zabrać się do pracy. Możesz odłożyć to „na później”, ale pamiętaj, że egzaminy czają się tuż za rogiem. Nauka może wydawać się monotonna i stresująca – mamy na to sposób. Odpowiednia muzyka uczyni cały proces mniej wymagającym zadaniem.

Przeprowadzano wiele badań i debat na temat tego, czy uczniowie i studenci powinni uczyć się przy muzyce. W rzeczywistości wszystko jest uzależnione od ich osobistych preferencji. Jeśli uważasz, że muzyka pomaga Ci się otworzyć na nową wiedzę i umożliwia lepszą koncentrację, to: dlaczego nie? Wskazówka: Uważaj na to, co wybierasz.

Oto TOP 10 piosenek, które są pomocne w trakcie nauki:

The XX – Intro

Syntezatory, bity, gitara basowa, akustyczna i miksowanie tworzą kojący dźwięk, który pomoże Ci się zatracić w swoich obowiązkach.

Youth – Daughter

Wokale, gitara i perkusja w tym utworze mówią same za siebie.

Jon Hopkins – Open Eye Signal

Idealny utwór do koncentracji. Jeśli chcesz zagłuszyć świat i zwyczajnie pochłonąć się pracą to piosenka dla Ciebie.

Boards of Canada – Reach for the Dead

Zasiądź przy swoim podręczniku, słuchając tego niesamowicie klimatycznego utworu szkockiego duetu, który czerpie inspirację z soundtracków telewizyjnych z lat 70.

Hans Zimmer – Time

Muzyka Hansa Zimmera przenosi słuchaczy do innego świata, jednocześnie jest idealną propozycją na długie, zimowe wieczory spędzone nad książkami.

Ludovico Einaudi – Una Mattina

Nostalgiczna melodia odgrywana wyłącznie za pomocą pianina będzie dobrą towarzyszką do rzetelnego uzupełniania notatek.

Soundtrack z filmu Amelia

Fani filmu Amelia na swojej playliście nie powinni zapomnieć o popularnym soundtracku, który ze swoją dozą tajemniczości znacznie uatrakcyjni nawet najbardziej nurzące zagadnienia.

Astrud Gilberto – Take It Easy My Brother Charlie (Smoove Edit)

To genialny kawałek, który sprawi, że przebrniesz przez monotonny dzień pracy.

Riddle – Krazy (Instrumental)

Saksofon przy hip-hopowym bicie. Brzmi  prosto, ale jednocześnie skomplikowanie.

Mozart – Symphony No. 40 in G minor, First Movement

Badania wykazały, że słuchanie muzyki klasycznej pomaga zwiększyć wydajność umysłu. Dlaczego więc nie cofnąć się trzy wieki do tyłu i pozwolić Wolfgangowi stymulować swój mózg?