Runforrest zaprezentował EPkę Romance

Runforrest zaprezentował EPkę Romance
fot. Krzysztof Nowak

W lato nie pojawia się zbyt dużo nowej muzyki. Jest to jednak dobry okres dla młodych muzyków, którzy mają szansę się w tym czasie zaprezentować i nie zginąć w tłumie z nowym materiałem. Taką wydawniczą lukę swoim wydawnictwem postanowił zapełnić Runforrest.

Runforrest, czyli Grzegorz Wardęga to młody muzyk z Krakowa. Jego projekt to zgrabne one-man-show, w którym jest on jednocześnie autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Wokal i gitara wystarczają by tworzona przez niego emocjonalna muzyka czarowała słuchacza. Runforrest zadebiutował w 2017 roku EPką zatytułowaną po prostu runforrest. Od tamtego czasu muzyk wystąpił między innymi na takich festiwalach jak Enea Spring Break, Opole Songwriters Festival, Songwriter Łódź Festiwal czy OFF Scena Festiwalu Natia OFF Camera.

Runforrest zaprezentował EPkę Romance

Po dwóch latach od świetnego startu z pierwszym materiałem Grzesiek postanowił ponownie wydać EPkę. Tak właśnie 12 lipca na portalach streamingowych dzięki PIAS Poland ukazała się EPka Romance. Znalazły się na niej cztery utwory – Morning Sun 1952, Agathy, Nocturnal Animal oraz Oxytocin. Jest to niemal klasyczny breakup album. Zmieszane są na nim doświadczenia autora i osób z jego otoczenia, związane z najtrudniejszymi rozstaniami.

Do pracy przy Romance muzyk zaprosił doświadczonych twórców. Cały materiał został nagrany w ciągu 5 dniu w domowym studiu Michała Kurpicza, który ma na koncie współpracę między innymi z Misią Furtak, Królem czy zespołem Oxford Drama.

Autorem okładki albumu jest Krzysztof Nowak.

Lato z runforrest

W najbliższym czasie będzie kilka okazji do usłyszenia nowego materiału runforrest na żywo. Artysta ma w planach kilka wakacyjnych koncertów. Już 20 lipca dzięki wygranej w konkursie Męskie Granie Young zorganizowanym z okazji jubileuszowej edycji trasy Męskie Granie wystąpi w Krakowie na Scenie Ż.

20.07.19 Męskie Granie | Kraków
1.08.19 Zach Winters – support | Lublin
2.08.19 Zach Winters – support | Warszawa
22-24.08.19 Tchnienia | Bieszczady

Jeśli chcecie być na bieżąco z tym co dzieje się u muzyka, zachęcamy Was do śledzenia jego facebookowego profilu.