Reedycja „…And Justice For All” Metalliki

reedycja ...And Justice For All

Metallica udostępniła kolejne już koncertowe nagranie utworu pochodzącego z płyty …And Justice for All, która już niedługo doczeka się swojej reedycji. Niepublikowane wcześniej materiały mają być zwiastunem wydawnictwa oraz mają na celu zachęcić fanów zespołu do jego kupna.

Legenda heavy metalu działa na rynku muzycznym od 1981 roku.  Mimo iż droga do kariery była kręta i pełna niespodzianek, nie powstrzymało ich to od dalszego rozwoju i podbijania serc milionów ludzi. Niezmiennie od ponad 35 lat Metallica tworzy, koncertuje i angażuje się w nowe projekty.

Reedycja …And Justice for All

Jako że na ten rok przypada okrągła rocznica wydania albumu, Metallica postanowiła wydać z tej okazji jego reedycję. Nowe wydanie ma zostać opracowane pod wodzą jednego z popularniejszych amerykańskich producentów muzycznych – Grega Fidelmana. Formaty reedycji jakie oferuje grupa to: 1CD, 3CD, 2LP, dostępna będzie również w serwisach cyfrowych. Premiera zaplanowana jest na 2 listopada 2018 roku. Do tej pory jako przedsmak wydawnictwa zespół udostępnił koncertowe nagranie utworu Blackened z 1989 roku i Eye Of The Beholder z 1988 roku oraz zremasterowane Dyers Eve pochodzące z pierwotnej wersji płyty.

Kolejnym nagraniem jakim Metallica postanowiła podzielić się z fanami jest koncertowe wykonanie Harvester of Sorrow pochodzący z 1991 roku. 

Wyjątkowa płyta

…And Justice for All swoją premierę miał 25 sierpnia 1988. Jest to czwarty z kolei album studyjny w dorobku muzycznym Metalliki. Tym co odróżnia go od wcześniejszych płyt jest fakt, że były to pierwsze nagrania, w których udział wziął nowy basista grupy Jason Newsted. Po śmierci wcześniejszego basisty – Cliffa Burtona całej reszcie ciężko było się pozbierać. Nowy członek zespołu nie został dobrze przyjęty, co niestety poskutkowało tym, że na albumie większość sekcji basowych została wyciszona. Mimo tego płyta i tak jest bardzo intersująca. Zrezygnowano na niej z krótkich kompozycji, całość tworzą długie i rozbudowane utwory. Jedną z kluczowych pozycji jest One – piosenka, do której powstał pierwszy teledysk Metalliki.

Tracklista albumu:
  1. Blackened
  2. …And Justice for All
  3. Eye of the Beholder
  4. One
  5. The Shortest Straw
  6. Harvester of Sorrow
  7. The Frayed Ends of Sanity
  8. To Live Is to Die
  9. Dyers Eve


źródło zdjęcia: facebook.com/Metallica

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o