Premiera singla “Odprowadź” Meli Koteluk

Premiera singla
Okładka singla "Odprowadź". Autor zdjęcia: Adam Pluciński/Move Project.

Mela Koteluk singlem Odprowadź wraca po czteroletniej przerwie! Utwór zapowiada nowy album artystki oraz trasę koncertową Migawka

ALBUM

Premiera singla odbyła się 11 października 2018 roku. Natomiast album ukaże się 9 listopada nakładem Warner Music PolandMigawka będzie trzecim albumem w dyskografii Meli Koteluk.

Na płycie znajdzie się 11 piosenek, które powstawały na przestrzeni ostatnich miesięcy. Utwór Odprowadź wyłonił się zimą, podczas wspólnych prób z dala od miasta, kiedy zespół nie miał jeszcze konkretnych planów odnośnie wydania płyty.

To był dobry czas – pełna niewiadoma i pełna swoboda twórcza. Pisząc tekst Odprowadź w mojej głowie wyświetlało się pytanie: czy aby na pewno poczucie bezpieczeństwa zależy od drugiego człowieka? Idąc tym tropem powstał utwór o relacji, w której chodzi o obecność, a także o nadmiernym oczekiwaniu, które spotyka się z rozczarowaniem. – mówi Mela Koteluk.

TRASA KONCERTOWA

Nowy materiał artystka zaprezentuje podczas jesiennej trasy koncertowej Migawka. Obejmie ona 10 miast. Rozpocznie się 22 października w Poznaniu, a zakończy 4 grudnia w Lublinie. Organizatorem trasy jest Good Taste Production.

  • 22 października, Teatr Wielki – Poznań
  • 23 października, Teatr Polski – Wrocław
  • 28 października, Filharmonia Łódzka – Łódź
  • 29 października, Filharmonia im. M. Karłowicza – Szczecin
  • 30 października, CKK Jordanki – Toruń
  • 04 listopada, Polska Filharmonia Bałtycka – Gdańsk
  • 05 listopada, Teatr Roma – Warszawa
  • 06 listopada, Miasto Ogrodów – Katowice
  • 03 grudnia, Opera Krakowska – Kraków
  • 04 grudnia, Centrum Spotkania Kultur – Lublin

Bilety trafiły do sprzedaży 24 sierpnia. Są dostępne na stronie Eventim oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Autor zdjęcia: Adam Pluciński/Move Project.

Mela zadebiutowała w 2012 roku albumem SpadochronUzyskał on status platynowej płyty, przyniósł uznanie krytyki i publiczności oraz dwa Fryderyki (Artysta Roku i Debiut Roku). Promowały go trzy single: Melodia ulotna, Wolna oraz Działać bez działania.

Jesienią 2014 roku ukazała się kolejna płyta Meli – Migracje. Zapowiedział ją singiel Fastrygi. Album, podobnie jak pierwszy, zyskał tytuł platynowej płyty.

Cztery lata intensywnego koncertowania zwieńczyła trasa Zmienne Tętno, po której artystka zrobiła sobie przerwę.

Ostatnio Melę można było zobaczyć na scenie 4 sierpnia 2018 roku podczas Męskiego Grania w Krakowie. To właśnie wtedy Piotr Stelmach zapowiedział kolejny rozdział  muzycznej kariery artystki i można było usłyszeć przedpremierowe fragmenty nowej płyty.

Autor zdjęcia: Adam Pluciński/Move Project.

Materiały prasowe.