Nick Mason’s Saucerful of Secrets zapowiada kolejne koncerty

Mimo że Pink Floyd nie koncertuje, to poszczególni członkowie zespołu radzą sobie całkiem nieźle. Niedawno w Polsce odbyły się koncerty Watersa, jakiś czas temu we Wrocławiu gościliśmy Davida Gilmoura. Niegorzej radzi sobie Nick Mason. Dodatkowe koncerty Nick Mason’s Saucerful of Secrets odbędą się już na wiosnę w Wielkiej Brytanii.

Ciężko wyobrazić sobie jak wyglądałby świat muzyki bez Pink Floyd. Ich eksperymentalne, psychodeliczne i pełne przekazu utwory należą do jednych z najszlachetniejszych muzycznych pereł muzyki XX wieku. Waters, Gilmour, Wright i Mason zdawali się być stworzeni do tego, by razem grać. Na płaszczyźnie muzycznej, członkowie grupy stanowili połączenie idealne, jeśli chodzi jednak o kwestie charakterów, bywało nieco gorzej. Zgrzyty odbywały się głównie na linii Waters – Gilmour– wykańczały jednak wszystkich. W 1996 Pink Floyd (od 11 lat już bez Watersa) zakończyło swą aktywność. Rozpoczął się czas karier solowych.

Nick Mason’s Saucerful of Secrets

Jakiej muzyki można spodziewać się podczas koncertów? Już sama nazwa grupy zdradza bardzo wiele. Saucerful of Secrets to druga studyjna płyta Pink Floyd, wydana jeszcze za czasów Syda Baretta. Znaczy to, że w czasie wiosennej trasy będzie można powrócić to starych, dobrych psychodelicznych kawałków Floydów. W setliście znajduje się m.in. muzyka do filmu Piper At The Gates of Dawn. Tym razem jednak, Nickowi Masonowi na scenie towarzyszyć będą Dom Beken, Lee Harris, Gary Kemp i Guy Pratt.

Trasa koncertowa

Jak bez kolegów z Pink Floyd radzi Nick Mason, można było przekonać się podczas tegorocznych koncertów w Europie. Grupa Nick Mason’s Saucerful of Secrets powstała zaledwie w 2018, jednak zdążyła już zdobyć sporo sympatii wśród fanów. Zespół perkusisty Floydów skupia się na repertuarze z pierwszy albumów Pink Floyd – bardziej psychodelicznych i eksperymentalnych. Zainteresowanie wydarzeniami jest tak duże, że w tym roku sprzedały się wszystkie bilety. Z tego powodu Nick Mason’s Saucerful of Secrets zapowiada dodatkowe koncerty, które odbędą się wiosną 2019 w Cardiff, Aylesbury, Cambridge i podwójne w Londynie.

29.04 Cardiff
30.04 Aylesbury
01.05 Cambridge Corn Exchange
03.05 London
04.05 London

Najlepsze okładki płyt w historii! – zobaczcie wyjątkowe dzieła sztuki

Pryzmat, zwierzęta i banany – najlepsze okładki płyt w historii