Zespół Transgresja
screen filmu z fanpage zespołu na Facebooku

Wygrywają przeglądy muzyczne, zajmują pierwsze miejsce w Masarni u Zenka, na koncertach świecą, robiąc wielkie show UV i zgodnie z nazwą zespołu przekraczają wszelkie granice. Zespół Transgresja pnie się w górę!

Zespół Transgresja to śląsko-dąbrowska grupa, grająca szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal. We wrześniu 2017 roku ukazała się epka Spokój znajdzie niewielu, która zawiera 6 utworów. Została nagrana w “Studio dmb” w Bielsku-Białej.

Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku. Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: 100-tka i gra muzyka w Dąbrowie Górniczej, FAZA 2017 w Katowicach oraz Rockosz 2017 w Bielsku-Białej. W 2018 roku zwyciężyli na New York Festival w Łodzi oraz na Rockowisku w Olkuszu. Są finalistami PKS – Przeglądu Kapel Studenckich w Gliwicach; zostali wybrani przez słuchaczy i fanów znajdują się w finalnej piątce do Antyfestu Antyradia 2018 (wielki finał już 7 czerwca w CK Wiatrak w Zabrzu),  nadal walczą w Emergenza Festiwal (finał w Krakowie 2 czerwca).

Zespół Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów. Scenę dzielił z zespołami takimi jak:  Lao Che, NeuOberschlesien, Lunapar, Proletaryat, T.Love, Organek, Luxtorpeda, Bracia Figo Fagot, happysad czy Łydka Grubasa.

Plany na przyszłość

Obecnie zespół pracuje nad pierwszym albumem fonograficznym, planowana data premiery to jesień/zima 2018. Producentami płyty są Sławek i Wojciech Wiesławscy (Hertz Wieslawski Bros), rejestracja utworów odbywa się w Hertz Studio w Białymstoku.

Zespół Transgresja tworzą:
Paweł Gładysz “Gładky”: wokal
Mateusz Kołodziejczyk “Komin”: gitara
Marcin Bula “Bulion”: perkusja
Rajmund Borek “Mund”: bas
Tomasz Wącirz “Wąski”: klawisze\synth&sample
Nadchodzące koncerty:

02.06.2018r. – Kraków, Klub Zaścianek, krakowski finał festiwalu Emergenza.

07.06.2018r. – Zabrze, CK Wiatrak, Antyfest Antyradia.

30.06.2018r. – Wrocław, Alive, Koncert ze Srogo.

29.09.2018r. – Chorzów, Leśniczówka Rock’n’Roll Cafe, Koncert z NeuOberschlesien.

Cała Epka Spokój znajdzie niewielu jest dostępna do wysłuchania, a nawet i do pobrania na bandcampie.

Link do fanpage zespołu Transgresja na Facebooku.

Link do oficialnego kanału na Youtube.


Źródło: informacje prasowe.