Selena Gomez wraca z nową płytą!

Po pięciu latach przerwy Selena Gomez wraca z nową płytą! Czy warto było czekać na album Rare?

Selena Gomez zapowiadała swój muzyczny powrót od dawna. Od 2015 roku pytana o nowy materiał, zawsze odpowiadała, iż stale nad nim pracuje. Wielokrotnie podkreślała, że to najważniejszy album w jej karierze. Tym razem nie goniła za kolejnym deadlinem i poświęciła na twórczość baaardzo dużo czasu. Wygląda na to, że Rare będzie podsumowaniem tych pięciu lat z życia artystki. Selena sama musiała dojrzeć to tego, co zawarła w nowej płycie. Najpierw dziewczyna skupiła się na sobie, samopoznaniu, zrozumieniu swoich potrzeb i zadbaniu o nie. Tę drogę do samoakceptacji Selena podkreśla przy promocji albumu. Chce podzielić się nią z fanami i pokazać, że jest  dostępna dla każdego z nich.

Selena Gomez – nowy album

Selena Gomez – Rare

Sam tytuł albumu jest bardzo znaczący dla Seleny. Rare oznacza coś rzadkiego i jedynego w swoim rodzaju. W wywiadzie dla Spotify artystka przyznaje, że takiego poczucia wyjątkowości brakowało jej przez wiele lat. Nigdy nie uważała się za wystarczająco dobrą, ciągle widziała u siebie wady i miała problemy z samooceną. Podobne podejście obserwuje wśród swoich fanów. Selena ze łzami w oczach opowiada, jak bardzo chciałaby, aby każdy z nich zrozumiał, że jest absolutnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Według niej każdy ma w sobie coś unikatowego i powinien to zauważyć, pielęgnować oraz pokochać. Na albumie artystka pokazuje się nam jako dziewczyna, która jest świadoma swojej wrażliwości, akceptuje i celebruje ją. Co więcej idzie z tą świadomością w życie i czerpie z niego garściami.

Rare to nie tylko opowieść Seleny o jej drodze do szczęścia. To również zaproszenia dla wątpiących w siebie do powzięcia kroków na tej ścieżce.

Przerwa Seleny

W 2015 roku Selena wydała swój ostatni przed przerwą album – Revival. Od tego czasu artystka wypuściła jedynie kilka pojedynczych singli,. I choć  muzycznie niewiele działo się u artystki, była ona aktywna na wielu innych polach. Ostatnie lata nie były łatwe dla Seleny biorąc pod uwagę jej historię załamań psychicznych, walki z zaburzeniami i konieczność hospitalizacji. Artystka postanowiła wykorzystać te doświadczenia i zaangażowała się w społeczne działania. Selena nie tylko muzyką promuje akceptację, miłość i prawdziwą przyjaźń. Artystka miała możliwość współpracy z Netflixem i przekazania swoich wartości szerszej publice za pomocą obrazu. Zaangażowała się w temat prześladowań szkolnych oraz samobójstwa wśród młodzieży przy produkcji serialu Trzynaście Powodów. Współpracowała również przy programie dokumentalnym o imigrantach w Stanach Zjednoczonych. Co więcej w ramach tych dwóch produkcji zostały przeprowadzone otwarte spotkania z osobami poszkodowanymi oraz będącymi z strefie ryzyka wspomnianych zjawisk.

Od paru lat Selena coraz bardziej wychodzi do fanów i stara się każdego z nich traktować jako osobną jednostkę, posiadającą swoją unikatową historię.

Takie podejście do słuchacza wyraźnie słyszymy na albumie Rare i to zdaje się być kluczem produkcji. Selena, opowiadając o swoich przejściach, w pewien sposób przekłada punkt ciężkości na odbiorcę. A chyba nie ma lepszego sposobu, aby zaangażować go w nową muzykę.