Ozzy Osbourne – mała zmiana planów…

Ozzy Osbourne opublikował nową piosenkę i ujawnił datę albumu Ordinary Man! Niestety, nastąpiła mała zmiana planów…

Ozzy Osbourne (właściwie John Michael Osbourne) swoją karierę zaczynał jako wokalista zespołu Black Sabbath. Od 1981 roku prowadzi również karierę solową.

Zajął 8. miejsce w rankingu 100 najlepszych wokalistów heavy metalowych wszech czasów amerykańskiego magazynu Hit Parader. W 2009 roku Roadrunner Records sklasyfikowali go na 10. miejscu listy 50. najlepszych heavy metalowych frontmanów wszech czasów.

Otrzymał Nagrodę Grammy za piosenkę I Don’t Want To Change The World w kategorii Najlepszy Występ na Żywo, Revolver Golden Gods Awards za całokształt twórczości oraz Kerrang! Awards w kategorii Legendy.

Na początku drugiego tysiąclecia zyskał miano celebryty dzięki udziałowi w reality show The Osbournes.

Ozzy wydał 11 płyt solowych – ostatnia miała swoją premierę w 2010 roku i nosiła tytuł Scream. Za kawałek Let Me Hear You Scream muzyka nominowano do Grammy.

Książę Ciemności udzielił głosu na najnowszej płycie rapera Post’a Malone – Hollywood’s Bleeding w utworze Take What You Want. W tym samym kawałku wystąpił również Travis Scott.

Ozzy w Polsce

Polscy fani mieli okazję zobaczyć swojego idola podczas Impact Festival w 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Księciu Ciemności towarzyszyli Bullet For My Valentine oraz Galactic Empire.

Kiedy premiera nowej płyty?

Na kanale Ozzy Osbourne na YouTube pojawił się tytułowy kawałek z płyty Ordinary Man, nagrany w duecie z  Eltonem Johnem. Z kolei na oficjalnej stronie Ozzy’ego można już zamówić krążek w przedsprzedaży. Znana jest również prawdopodobna okładka Ordinary Man, a także oficjalna data premiery – 21 lutego 2020.

Jak widać, kiedy wszyscy sądzili, iż pierwsza po 10 latach płyta Księcia Ciemności ukaże się do końca stycznia, nastąpiła mała zmiana planów. Jednak, niezależnie od daty, będzie to z pewnością jedna z najważniejszych premier tego roku!

Galeria gwiazd u Ozzy’ego

Na płycie wystąpili basista Duff McKagan (Guns’n’Roses), perkusista Chad Smith (Red Hot Chilli Peppers), a grą na gitarze i produkcją zajął się Andrew Watt. Wśród gości specjalnych znaleźli się już wspomniany Elton John oraz Slash – tego ostatniego mogliśmy usłyszeć w Straight to Hell.