Pierwsze ogłoszenia Open’er Festival 2021!

Open'er Festival 2021

Organizatorzy Open’era zaczynają odsłaniać karty! Właśnie poznaliśmy pierwszą grupę artystów, których zobaczymy podczas Open’er Festival 2021! Nowy termin imprezy to 30.06-3.07.2021. Open’er tradycyjnie już odbędzie się na lotnisku Gdynia-Kosakowo. 

Pierwsze ogłoszenia Open’er Festival 2021! 

Dokładnie za miesiąc bylibyśmy w podróży na jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w tej części Europy. Niestety pandemia wirusa, zmusiła organizatorów do odwołania swojej flagowej imprezy. Odwołując Open’era, agencja koncertowa Alter Art obiecała, że większość składu zaplanowanego na edycję 2020 – zobaczymy na Open’er Festival 2021. Pierwsze ogłoszenia pokazują, że organizatorzy nie kłamali. W przyszłym roku w Gdyni na festiwalowych scenach wystąpią Twenty One Pilots, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, The Chemical Brothers oraz FKA twigs i Seasick Steve. Cała piątka miała pierwotnie wystąpić na Open’er Festival w tym roku. Co się odwlecze, to nie uciecze!

#ZACHOWAJSWÓJBILET

Wszystkie bilety zakupione na Open’er Festival 2020 zachowują ważność na przyszłoroczną edycję. Zachowując swój bilet na Open’er 2020 zyskujesz gwarancję udziału w festiwalu w 2021 roku w najlepszej cenie. W ten sposób wspierasz również artystów i cały świat muzyczny w czasach pandemii. Na Open’er 2021 nie będzie prowadzona sprzedaż biletów oraz karnetów z puli Fan Tix oraz Early Bird Tickets. Start sprzedaży rozpocznie się 1 lipca 2020r. z poziomu Regular Tickets w cenie 649 zł (karnet 4 – dniowy), 459 zł (karnet weekendowy) oraz 315 zł (bilet jednodniowy).

Bilety jednodniowe zachowują ważność w następującej konfiguracji:

Bilet jednodniowy na 01.07.2020 będzie obowiązywał na 30.06.2021
Bilet jednodniowy na 02.07.2020 będzie obowiązywał na 01.07.2021
Bilet jednodniowy na 03.07.2020 będzie obowiązywał na 02.07.2021
Bilet jednodniowy na 04.07.2020 będzie obowiązywał na 03.07.2021

Sylwetki gwiazd Open’er Festival 2021

Twenty One Pilots

Dzięki miliardom wyświetleń i odtworzeń takich kawałków jak Stressed Out, Heathens czy Ride, ogromnemu workowi nagród (m.in. statuetki Grammy, MTV EMA oraz Billboard Awards) oraz jednemu z najwierniejszych fanbase’ów na świecie, Twenty One Pilots plasują się dziś w czołówce najważniejszych zespołów alternatywnych ostatnich lat. Wisienką na torcie jest niewątpliwie fakt, że album Blurryface został oficjalnie okrzyknięty najlepiej sprzedającą się rockową płytą dekady. W twórczości Tylera Josepha i Josha Duna rock, elektronika, hip-hop i napędzany syntezatorami alternatywny pop łączą się w rzadko spotykanej symbiozie. Natomiast stworzony przez nich klimat muzyczny tylko podkreśla wrażliwą tematykę lęków i zdrowia psychicznego wielokrotnie pojawiającą się w ich utworach. Duet ma na swoim koncie 5 albumów. Ostatni, Trench, ukazał się w ubiegłym roku, debiutując na drugim miejscu zestawienia Billboard 200 oraz zdobywając ocenę aż 81/100 na Metacritic. Natomiast wydany w kwietniu nowy kawałek Level of Concern wspiął się na szczyt Billboardu. Jak zapowiedzieli, pracują nad nowym albumem, który ukaże się “szybciej, niż się spodziewamy”.

Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes

Przez trzy dekady jego twórczość przyjmowała wiele form, obejmując szerokie spektrum gatunków. Dziś, bez względu na to, czy jesteśmy fanami Radiohead czy wyczekujemy jego pobocznych i solowych projektów, jego status jest niepodważalny – Thom Yorke to legenda współczesnej alternatywy. Z radością przyjęliśmy informację, że w lipcu przybędzie do Gdyni, razem z Nigelem Godrichem, jego wieloletnim producentem i współpracownikiem, oraz Tarikiem Barrim – artystą wizualnym. Wspólnie zagrają przekrój jego solowej twórczości. W 2019 roku ukazał się najnowszy, świetnie oceniany album Thoma Yorke’a Anima, który został stworzony z Godrichem. Wydawnictwo, któremu towarzyszył wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona film, jest pierwszym solowym albumem Yorke’a, który znalazł się na szczycie zestawienia Billboard Dance/Electronic Albums oraz drugim w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt na Wyspach. 

FKA twigs

Brytyjska artystka jest jedną z najbardziej oryginalnych przedstawicielek alternatywnego popu dekady. Tahliah Debrett Barnett, znana jako FKA twigs, debiutowała w latach 2012-2013 wydawnictwami EP1 i EP2, a jej debiutancki album LP1 ukazał się w 2014 roku. Od tego czasu pozostaje niezwykle barwną artystką, łączącą elementy avant-popu z elektroniką i soulem. W budowaniu jej pozycji z pewnością pomogły jej dodatkowe umiejętności – FKA twigs od początku kariery rozwijała się również jako tancerka, modelka i reżyserka (odpowiada za większość swoich klipów), co w oczach wielu fanów wyniosło ją do statusu ikony popkultury. Wydana w zeszłym roku płyta Magdalene zyskała świetne recenzje, a Pitchfork nadał jej tytuł Best New Album. Magdalene to coś więcej niż awangardowy pop. To zapierająca dech w piersiach klasa”, pisano w serwisie o albumie.

The Chemical Brothers

W tym roku mija 25 lat od wydania ich debiutu Exit Planet Dust. Podczas gdy wielu artystów po tylu latach dosięgnąłby syndrom wypalenia, Ed Simmons i Tom Rowlands z każdą kolejną płytą potwierdzają swoją wielkość. Wydany w 2015 roku Born In The Echoes był szóstym wydawnictwem The Chemical Brothers z rzędu, które wylądowało na szczycie najlepiej sprzedających się płyt na Wyspach i uczyniło ich elektronicznym projektem z największą liczbą albumów na pierwszym miejscu w historii notowań w UK. W ubiegłym roku ich 9 płyta No Geography była bezsprzecznie jedną z najważniejszych w muzyce elektronicznej, co potwierdziły nagrody Grammy w kategoriach Best Dance/Electronic Album oraz Best Dance Recording za kawałek Got to Keep On. Natomiast DJ Mag uznał duet za najlepszy Live Act 2019 roku. Ich spektakularny show zamknie Orange Main Stage ostatniego dnia festiwalu.

Seasick Steve

W moim świecie wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko, każdego wieczoru.  Skoro ludzie wydali pieniądze, żeby zobaczyć jak dajemy czadu, mamy obowiązek im to dostarczyć – ten cytat Seasick Steve’a mówi wszystko o jego surowej, bluesowo-rockowej energii. Chociaż długa, siwa broda amerykańskiego muzyka mogłaby sugerować inaczej, artysta obecny jest na muzycznej scenie zaledwie kilkanaście lat. Przez ten czas zdążył wydać 9 albumów, a w lipcu ukaże się jego nowe wydawnictwo Love & Peace.