Paranoid Mind w Twoim domu!

fot. Materiały Prasowe

Zespół Paranoid Mind wraca po dłuższej przerwie  z koncertem LIVE STREAM, gdzie zagra dla Was kilka utworów z płyty ‘Ascendence’, ale nie tylko.

 

Paranoid Mind to wielkopolski zespół progresywny, który w 2015 roku założyli Piotr Wtorek i Jeremiasz Baum. Od momentu powstania zespół pracował nad swoim pierwszym albumem – najpierw w duecie, a po długich poszukiwaniach, kiedy w 2016 roku do składu dołączył wokalista Michał Łakomy, a rok później basista Adam Wilczek – w kwartecie. 28 czerwca 2018 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany Ascendence.

To co tworzy “paranoiczny kwartet” nie jest łatwe do opisania jednym przejrzystym hasłem, bowiem mamy do czynienia z rockiem, elektroniką, eksperymentem, groove, jazzem i tym co nosi miano progressive. Dodatkowo grupa używa instrumentarium, które jest inne i ciekawe z tego powodu, że pozbawione gitary elektrycznej. Istotną warstwą przekazu muzycznego jest też strona tekstowa utworów, poetycka, mroczna, wprost paranoiczna, zgłębiająca w strofach zakamarki ludzkiej psychiki, opowiadająca o uczuciach i emocjach, o przemijaniu, słabościach, czy zapomnieniu.

 

Po przerwie zespół wraca do grania. Tym razem dla fanów przygotował Live Stream. Koncert odbędzie się w środę 24 czerwca, o godz. 20 na FB Paranoid Mind.

Zapowiedź streamu 24.06.2020

Publiée par Paranoid Mind sur Mercredi 10 juin 2020