Małe Legendy znikają z trybu ARAM

Odkąd Riot Games wprowadził Teamfight Tactics, w grze pojawiło się kilka nowych elementów dekoracyjnych z Małymi Legendami na czele. To właśnie tymi słodkimi stworkami poruszamy się w TFT. Nimi zbieramy bohaterów z karuzeli lub podnosimy przedmioty upuszczone przez neutralne potwory. Oprócz aren ci mali bohaterowie pojawiali się na ARAMowym Howling Abbyss, gdzie podążając za naszym championem, cieszyły oko.

Rito Pls

Stety bądź niestety, Riot Games zdecydowało się usunąć Małe Legendy z wielkiego zamrożonego mostu. Jako główny argument, twórcy gry podali fakt, że mało kto tych słodkich stworków używał poza TFT. Faktem jest, że ich obecność zmniejszała przejrzystość rozgrywki, przez co niektórzy gracze mogli się irytować. Nadlatujące pociski wrogów, leżące na ziemi sztylety Katariny mogły być przez nie zasłaniane. Riotowi nie podobało się również to, że większość osób, która kupowała jajka zawierające Małe Legendy nie robiła tego z myślą o potyczkach na ARAMie.

Oddawać pieniądze

Riot Games to jednak rozsądna firma. Obliczyli, że lepiej będzie zwrócić wydane przez graczy pieniądze za Małe Legendy niż dopasować je tak, żeby sobie były, ale jednocześnie nie przeszkadzały. Firma ogłosiła, że każdy, kto zakupił ten element dekoracyjny tylko i wyłącznie do grania na ARAMie otrzyma zwrot wydanych Riot Pointsów. Legendy znikną w Patchu 10.15, natomiast większość graczy otrzyma zwrot do Patcha 10.16.

Podsumowanie

A Wy co sądzicie o takim zachowaniu twórców League of Legends? Używaliście Małych Legend poza Teamfight Tactics? Dajcie znać w sekcji komentarzy!

 

 

Twórcy udostępnili nowe screenshoty z Horizon II: Forbidden West

Twórcy udostępnili nowe screenshoty z Horizon II: Forbidden West