Open’er Festival 2019 – line-up głównych scen zamknięty!

źródło - facebook Open'er Festival

Do kolejnej edycji Open’er Festival zostało już mniej niż miesiąc, więc w najbliższych dniach możemy spodziewać się wielu ogłoszeń oraz informacji festiwalowych. Dziś organizatorzy domknęli składy trzech głównych scen.

O tym, że warto zainteresować się Open’er Festival 2019, informowaliśmy już jakiś czas temu. Po dzisiejszych ogłoszeniach zdecydowanie podtrzymujemy nasze zdanie. Alter Art – organizator festiwalu uzupełnił line-upy Orange Main Stage, Tent Stage oraz Alter Stage. Ogłoszenia powinny usatysfakcjonować malkontentów.

Kylie Minogue gwiazdą Open’er Festival!

Pierwszą spośród ogłoszonych gwiazd została Kylie Minogue. Ta australijska ikona muzyki pop została headlinerem trzeciego dnia festiwalu. 28 czerwca na półkach sklepowych pojawi się wydawnictwo Step Back in Time: The Definitive Collecton, które podsumowuje trwającą ponad 3 dekady karierę Kylie. Na specjalnym, open’erowym koncercie możemy spodziewać się wszystkich największych przebojów wokalistki. Nie możemy się doczekać!

Rockowe brzmienie na scenie głównej Open’era

Prawdziwa rockowa petarda na Open’erze! Jedną z gwiazd, która zawładnie główną sceną imprezy będzie Interpol. Dowodzona przez Paula Banksa formacja przyjedzie w ramach promocji swojego ostatniego albumu Marauder, który został wydany w ubiegłym roku. Fani rockowych brzmień powinni być zadowoleni, gdyż forma sceniczna zespołu od lat stoi na najwyższym poziomie. Koncert odbędzie się 3 lipca, pierwszego dnia festiwalu. Spodziewamy się zarówno utworów z ostatniej płyty, jak również tych największych klasyków z Evil, Next Exit i Obstacle 1 na czele.

Kolejni artyści potwierdzeni

Kolejny zestaw artystów, którzy zostali potwierdzeni na tegorocznym Open’erze to Lil Skies, Octavian, La Dispute oraz Missio. Ogłoszenia te potwierdzają mocne ukierunkowanie Open’era 2019 na muzykę hip-hop. Jesteśmy przekonani, że koncert Lil Skies’a zgromadzi sporą widownie. Ciekawa jest obecność w line-upie zwycięzcy prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2019. Mowa oczywiście o Octavianie, który wcześniej został zaprezentowany jako artysta tegorocznego OFF Festivalu. Czy artysta wystąpi na obu festiwalach?

Firestone Headliners of Tomorrow

Organizatorzy Open’er Festival od lat mocno promują młode talenty, oraz dbają o rozwój polskiej muzyki. Po raz kolejny na festiwalu pojawi się scena Firestone na której zagra czołówka polskiej sceny alternatywnej w tym laureatka konkursu Firestone Headliners of Tomorrow – Erith. W tym roku w ciągu czterech dni na festiwalu wystąpią: Rebeka, Bovska, R.O x Konoba, Sonbird, Misia Furtak, Wczasy, KACPERCZYK, Oxford Drama, ATARI WU, Emil Blef, The Saturday Tea oraz wspomniana wyżej Erith.

Poznaliśmy również artystów Alter Stage

Trzecia pod względem wielkości scena na Open’erze również doczekała się reprezentantów podczas dzisiejszych ogłoszeń. Dziś poznaliśmy piątkę artystów, którzy zaprezentują na niej swój materiał. Na Open’er Festival 2019 zagrają – powracająca z nowym albumem Zamilska, Khea, EABS z projektem Listy do Komedy oraz Normal Echo i Ziela!

Jeden z najciekawszych projektów tegorocznego Open’era

Informację, że na tegorocznym Open’erze wystąpi projekt Popkiller Młode Wilki All-Stars informowaliśmy już jakiś czas temu. Dziś w końcu poznaliśmy oficjalny skład, który wystąpi w Gdyni w ramach tego, bardzo ambitnego projektu. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia wystąpią ReTo, Otsochodzi, Guzior, Smolasty, Bisz (B.O.K), Tymek, Zeamsone, Wac Toja, Gedziula i Kamil Pivot.

To nie koniec ogłoszeń?

Mimo, że dziś domknięty został skład głównych scen na festiwalu, to cały czas możemy liczyć na ogłoszenia związane z taneczną Beat Stage, strefą Silent Disco oraz rozpiskę tegorocznych spektakli teatralnych.

Open’er Festival to nie tylko muzyka

Organizatorzy festiwalu od kilku lat starają się po za muzyką wprowadzać inne dzieła kultury do swojego programu. Normą stały się występy teatralne, pokazy sztuki czy specjalnie przygotowane instalację, stworzone przez popularnych twórców. Prężnie działa też strefa AlterKina, gdzie co roku możemy zobaczyć wiele ciekawych filmów związanych z muzyką oraz wszelkimi bieżącymi problemami społecznymi. Dla zainteresowanych modą organizatorzy tworzą scenę Fashion’er, gdzie publiczność może wziąć udział w pokazach mody młodych, perspektywicznych projektantów. Wszystkie te aktywności nie przysłaniają najważniejszego – muzyki, ale wspaniale dopełniają całość Open’er Festival.

Open’er Festival 2019 – skład i bilety

Polskie ogłoszenia Open’er Festival

OPEN’ER FESTIVAL 2019
3-6 LIPCA 2019
LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

TRAVIS SCOTT / THE STROKES / THE SMASHING PUMPKINS
SWEDISH HOUSE MAFIA / KYLIE MINOGUE / G-EAZY
THE 1975 / GRETA VAN FLEET / DIPLO / INTERPOL
PERRY FARELL / TOM WALKER / LP / MARINA
VAMPIRE WEEKEND / RUDIMENTAL / IDLES / JORIA SMITH
J BALVIN / JAIN / KODALINE / KAMASI WASHINGTON
ROBYN / ROSALIA / JUNGLE / DEATH GRIPS
SHECK WES / LII UZI VERT / FLATBUSH ZOMBIES
LIL SKIES / OCTAVIAN / LA DISPUTE / MISSIO
THE VOIDZ / SOKÓŁ / DARIA ZAWIAŁOW
COOL KIDS OF DEATH / POPKILLER MŁODE WILKI ALL-STARS
BITAMINA / KWIAT JABŁONI / HANIA RANI
JAN-RAPOWANIE / COALS / REBEKA / BOVSKA
R.O x KONOBA / SONBIRD / MISIA FURTAK
WCZASY /KACPERCZYK /OXFORD DRAMA
ATARI WU / EMIL BLEF / THE SATURDAY TEA
ZAMILSKA / KHEA / EABS
NORMAL ECHO / ZIELA

Karnety i bilety jednodniowe na Open’er Festival są już w sprzedaży. Można zakupić je za pośrednictwem strony internetowej festiwalu oraz w punktach sprzedaży biletów. Aktualna, promocyjna pula biletów dostępna będzie wyłącznie do 11.06. Po tej dacie ceny znacząco wzrosną, wiec nie warto decyzji o udziale w imprezie, odkładać na ostatnią chwilę.