“Langdon” – serial na podstawie książki Dana Browna

Serial na podstawie książek Dana Browna
Autor Dan Brown i Tom Hanks wcielajacy się w rolę filmowego Roberta Langdona. Czy zagrałby w serialu?

Niemal rok temu ogłaszaliśmy, że Dan Brown jest zainteresowany powstaniem serialu opartego na bazie jednej z jego książek.

Langdon — serial o młodym znawcy symboli

Przyznam, że w sekrecie marzę od pewnego czasu o czymś, co wydaje się całkiem możliwe… że zamiast filmów “Zaginiony Symbol” i “Początek”, te książki zostaną zekranizowane jako sezony seriali. Na przykład Zaginiony Symbol byłby rozpięty pomiędzy dwunastoma czy czternastoma godzinami serialu. Co oznacza, że moglibyśmy nakręcić to dokładnie tak, jak to jest opisane w książce, niczego nie musząc kompresować. Początek mógłby być drugim sezonem, a cokolwiek napiszę — trzecim. — mówił pisarz podczas transmisji na Facebooku.

Talking to Dan Brown

Hi everyone, Dan Brown here @FacebookLive. I’ll be answering your questions for the next hour or so. Please submit them in the comments below and I’ll do my best to get to as many as possible.

Publiée par Dan Brown sur Mardi 24 juillet 2018

Tymczasem słowo staje się ciałem. Właśnie ogłoszono prace nad pierwszym sezonem serialu Langdon, który zgodnie z zapowiedzią pisarza, ma być oparty na powieści Zaginiony Symbol.

A bit of fun “Lost Symbol" news for you this morning! More details soon, but the entire team is very excited to be unveiling Langdon in this new and compelling way.

Publiée par Dan Brown sur Jeudi 6 juin 2019

Przygody młodego Roberta Langdona

Zgodę na dystrybucję serialu otrzymała stacja NBC. Za produkcję będzie odpowiedzialne Imagine Television Studios, a scenariusz napisze Daniel Cerone. Langdon to opowieść o młodym ikonografie, Robercie Langdonie, który siłą zostaje wplątany w sieć spisków tak tajemniczych organizacji, jak Masoneria czy CIA.

W książce, światowej sławy badacz symboli zostaje wezwany przez swojego przyjaciela i mentora Petera Salomona, do Waszyngtonu, gdzie miałby dać wykład na Kapitolu. To wezwanie okazuje się fikcją. Żaden odczyt nie został zaplanowany, a pośrodku rotundy ktoś umieścił odciętą dłoń wytatuowaną symbolami. Od tej chwili, chcąc czy nie, Robert Langdon wchodzi do świata mistyki i tajemnic, aby rozwikłać masońską tajemnicę oraz odnaleźć swojego przyjaciela. Podąża za szeregiem przesłań i wskazówek ukrytych w dziełach sztuki, które zdobią stolicę Stanów Zjednoczonych. Jak zwykle, pomaga mu w tym piękna i uzdolniona towarzyszka.

Zaginiony symbol to trzecia, po Aniołach i Demonach oraz Kodzie  Leonarda Da Vinci — książka o Robercie Langdonie

Twórcy zdecydowali, że na potrzeby serialu fabuła zostanie przeniesiona na lata przypadające na młodość głównego bohatera. Co do zasady każda powieść o Langdonie to zamknięta historia, dlatego poszczególne wątki nie przenikają się nawzajem. Tym samym przetasowanie książkowej chronologii nie jest znaczną ingerencją w fabułę. Pod znakiem zapytania pozostaje obsada nadchodzącego serialu, niemniej mało prawdopodobne, żebyśmy na ekranie zobaczyli Toma Hanksa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o