Olsztyńskie Lato Artystyczne – co przygotowali dla nas organizatorzy?

Riverside
fot. materiały prasowe

Jesteśmy w trakcie Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Trwa już od 22 czerwca, a zakończy się wraz z 1 września. To świetne wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Przygotował dużo ciekawych koncertów, poza tym propozycje animacyjne oraz edukacyjne, które związane są z różnymi dziedzinami sztuki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak mnie najbardziej interesują koncerty. Zatem, kto wystąpi?

Jeden koncert już za nami…

8 lipca wystąpił znany na całym świecie brytyjski zespół Electric Light Orchestra – Phil Bates and Band. Hity z minionych dekad – to właśnie mieli na celu wykonawcy. Zagrali utwory z lat 60., 70., a także 80. To również jeden z największych zespołów w historii muzyki.

Phil Bates zapoczątkował projekt Electric Ligt Orchestra Classic. Kim jest? To brytyjski wokalista, gitarzysta i producent muzyczny w jednym! Podejmował już współpracę m.in. z Fleetwood Mac, Deep Purple czy Black Sabbath. Głos Phila uważany jest za wyjątkowy i oddający niezwykłą osobowość. Fani szalonych rytmów rock and rolla byli podekscytowani.

Support

Post-metalowy żar, to właśnie oni, olsztyński zespół Frontal Cortex. Spontaniczność, wyobraźnia muzyczna, to cechy charakterystyczne dla tej formacji.

Zdecydowany numer jeden – Riverside

Uważana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel polskich. Już 14 lipca przyjadą do Olsztyna, by zaprezentować publiczności wdany w ubiegłym roku album Wasteland.

Zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstał w 2001 roku. Założycielami są Piotr Grudziński i Piotr Kozieradzki.  Dołączyło do nich później dwóch członków – Mariusz Duda i Jacek Melnicki. Rozwali się bardzo szybko. Po roku powstał pierwszy singiel. Popularność przyniosła im już debiutancka płyta z 2003 roku. Zespół jeździ na światowe trasy koncertowe. Ich twórczość to także alternatywne brzmienia i ambitne teksty. Do tego delikatny, liryczny głos Mariusza Dudy. Wyczekujcie relacji z koncertu!

Bilety: 60 zł

A w ten piątek…

No właśnie, już 12 lipca koncert Kuby Badacha, który zaprezentuje utwory z albumu Oldschool.

Oldschool to synonim jakości w świecie sztancy i maniery. Kuba Badach odwraca się od trendów, przypominając jak na styku jazzu, funku i soulu tworzy się ambitny pop. Po prawie 30 latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów Kuba Badach postanowił stworzyć album pt. Oldschool, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty. Zróżnicowany muzycznie album uzyskał status złotej płyty.

Bilety: 60 zł

Na koniec trochę jazzu, ale za to jakiego!

21 lipca Leszek Możdżer w Olsztynie. Artysta należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad.

Pojawiał się w wielu konfiguracjach: zespoły Emila Kowalskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Buddy’ego de Franco, Davida Friesena czy Archie’go Sheppa. Zrealizował ponad sto projektów, własnych lub we współpracy z wybitnymi artystami. Ogromną popularność i uznanie przyniosły mu koncerty i nagrania z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco.

Bilety: 70 zł/90 zł

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o