Nowy teledysk Within Temptation

teledysk Within Temptation

W sieci pojawił się najnowszy teledysk Within Temptation. Ukazał się on do pierwszego utworu z kolejnego albumu zespołu, który premierę będzie miał jeszcze w tym roku.

Nowy album studyjny grupy, który premierę ma mieć 14 grudnia 2018 roku nosi nazwę Resist. Póki co nie poznaliśmy jeszcze więcej szczegółów odnośnie płyty.

Przy okazji nowego wydawnictwa, Within Temptation sam o sobie mówi, że po ponad dwudziestu latach działalności jest w stanie zerwać z przeszłością. Chociaż nigdy nie mieli wyznaczonych granic, teraz poszerzają swoje horyzonty, nadają twórczości nowy impuls. Dodają również, iż: RESIST to całkowicie charakterystyczny metalowy album, który czerpie inspirację z naszego nowoczesnego i przyszłego społeczeństwa – zarówno muzycznego, jak i osobistego – i rzuca mu się w oczy, dmuchając w aranżacje i mroczne melodie. 

Najnowszy teledysk Within Temptation

The Reckoning to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Within Temptation. To właśnie do niego muzycy postanowili stworzyć teledysk promujący wydawnictwo. Gościnny udział w utworze bierze Jacoby Shaddix – amerykański wokalista, lider zespołu Papa Roach. Poniżej znajdziecie link do teledysku:

Zespół, który wciąż ewoluuje 

Within Temptation to holenderska grupa istniejąca na rynku muzycznym od ponad 20 lat. Jej początki sięgają roku 1996 kiedy została założona z inicjatywy wokalistki Sharon den Adel oraz gitarzysty Roberta Westerholta. Początkową aktywność zespołu zdecydowanie uznać można jako gothic metal, z czasem zaczęli oni tworzyć bardziej w stronę metalu symfonicznego. Ich najnowsze wykonania sami członkowie kwalifikują do rocka symfonicznego. Nie bez powodu mówimy tu o ewolucji, ponieważ z kolejnymi latami działalności nieustanie zmieniał się styl ich grania. Do tej pory mają oni w swoim dorobku sześć płyt, które sprzedawały się w milionach egzemplarzy. Within Temptation za miesiąc rozpoczyna trasę koncertową, która ma na celu promowanie swojego nowego dzieła. Zagoszczą oni również w naszym kraju, gdzie zagrają aż dwa koncerty: 26 października w poznańskiej Sali Ziemi oraz 27 października na warszawskim Torwarze.


źródło zdjęcia: facebook.com/wtofficial