Nowy album The 1975 nadchodzi! Poznajcie szczegóły

źródło - Facebook The 1975

Brytyjskiemu zespołowi wcale nie przeszkadza, że ostatni album A Brief Inquiry Into Online Relationships wydali w październiku 2018. Teraz czas na drugą część – Notes On The Conditional Form. Co wiemy o nowym krążku?

Notes On The Conditional Form

Od czasu wydania drugiego albumu –  I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It (2015) The 1975 zapowiadali kolejne wydawnictwa. Fani czekali, a zespół co chwilę uchylał rąbka tajemnicy. Kilka razy “podawali” nazwę nowego krążka, jednak żadna z nich koniec końców nie sprawdziła się. W końcu w lato 2018 roku w Londynie i Manchesterze (z którego pochodzi zespół) zaczęły pojawiać się tajemnicze plakaty i banery, a fani The 1975 dostawali dziwne paczki. Po jakimś czasie zespół zapowiedział nowy album – A Brief Inquiry Into Online Relationships – i wszystkie jego szczegóły. Ale to nie koniec – w dniu premiery ogłosili, że ABIIOR to tylko pierwsza część. Teraz przyszedł czas na Notes On The Conditional Form.

 

Co wiemy?

Album ma mieć premierę w 2019, ale nie znamy jeszcze dokładniej daty (pierwszą wersją był maj 2019, teraz jest mowa o tym, że wyjdzie w 2019, ale nie wiadomo, w którym miesiącu). Będzie to czwarty krążek Brytyjskiego zespołu. Przed występem na Coachelli wokalista The 1975, Matty Healy, udzielił wywiadu ALT 949 i zdradził kilka szczegółów na temat nowego wydawnictwa. Opisał nowy album o wiele bardziej “emo” niż poprzednie.

Wydaje mi się, że zespoły dochodzą to takiego etapu w karierze, kiedy chcą zostać wielkimi legendami rocka. Nam wystarczy mały emo zespół

Wygląda na to, że zespół aktualnie jest zbyt zabiegany, żeby ustalić wszystkie detale.

Nawet nie wiem, czy wydamy singiel przed premiera. Może po prostu opublikujemy cały krążek, nie wiem. Nie mamy jeszcze wszystkiego przemyślanego, ale nie uważam, że musimy to koniecznie zrobić. Po prostu zrobimy to, co będziemy czuć, że pasuje.

The 1975

Jeśli chcecie usłyszeć zespół na żywo – nic nie stoi na przeszkodzie. The 1975 wystąpią na tegorocznym Open’er Festival w Gdyni w czwartek 4 Lipca 2019.

Muzyczny upiór ze świetnym producentem – debiutancki album Billie Eilish