Nowy album Tame Impala – wszystko, co wiemy!

Tame Impala
Tame Impala

Australijski zespół zapowiedział nowe brzmienie w 2019 roku. Czego możemy się spodziewać po współczesnych królach psychodeli?

Nowy album Tame Impala

Od wydania niezwykłego debiutanckiego albumu Innerspeaker w 2010 australijski zespół nie zwolnił tempa ani na chwilę. Każdy album umacnia ich miejsce na szczycie festiwalowych rozpisek. Od wydania ostatniej płyty zespołu (Currents)minęły już niemal cztery lata. Fani z niecierpliwością oczekują czwartego krążka. W tym roku mogą już mieć z czego się cieszyć. Z frontmanem Kevinem Parkerem – który wcześniej powiedział, że byłby rozczarowany, gdyby następny album zespołu nie został wydany przed latem – 2019 może być rokiem Tame Impala.

Kiedy możemy spodziewać się nowej muzyki od Tame Impala?

Prawdopodobnie już niedługo! Gdy ogłoszono, że Tame Impala będzie główną gwiazdą festiwalu Coachella w 2019 roku, zespół podzielił się obrazem festiwalu na Instagramie z towarzyszeniem kuszącego podpisu: Nowy rok. Nowe koncerty. Nowe dźwięki. Także przez Instagrama, zespół po raz pierwszy dał nam przedsmak tego, jak będzie brzmiał ich nowy album.

View this post on Instagram

New year. New shows. New sounds.

A post shared by Tame Impala (@tame__impala) on

W marcu, zespół wydał singiel Patience, a pod koniec miesiąca Parker i spółka zaprezentowali nową piosenkę Borderline w ramach występu dla SNL.

Kiedy zostanie wydany nowy album Tame Impala?

To jest obecnie niepotwierdzone. Jednak Kevin Parker zapytana przez Matta Wilkinsona, czy w 2019 roku pojawi się nowy album, powiedział: „Mam taką nadzieję. Byłbym bardzo rozczarowany, gdyby do tego czasu nie mieliśmy czegoś nowego”

„To znaczy – uwielbiam grać piosenki na żywo – uwielbiam grać utwory z Currents, uwielbiam grać piosenki z Lonerism i wszystko – ale myślę, że jestem gotowa zagrać kilka innych piosenek na żywo. Wszystkie instynktowne rzeczy tam są. ”

Jak brzmi czwarty album Tame Impala?

Parker nie raz mówił, że nie lubi grać nieopublikowanych wcześniej piosenek na żywo. “Gdy ludzie to usłyszą po raz pierwszy, to będzie coś jak nagranie chwały, czegoś nad czym z premedytacją pracowałem dwa lata, a nie bycie na wpół pijanym na scenie, wiesz, uderzając w nuty i inne rzeczy ”. Oznacza to, że przed ich wydaniem nie usłyszymy żadnego nowego utworu na żywo.

Jednak Kevin Parker spędził ostatnie kilka lat współpracując z wieloma artystami, w tym Theophiliusem London, ZHU i Markiem Ronsonem. Czy jakaś dalsza współpraca może pojawić się na albumie? Muzyk wyraził zainteresowanie współpracą z „boskimi” Daft Punk. Zapytany przez Billboard, z kim chciałby pracować, Parker powiedział, że żywi “absolutny szacunek” do francuskiego duetu, dodając: „Są dla mnie jak Bogowie, ale nawet nie wiem co mógłbym z nimi zrobić”.

Gdzie zagra Tame Impala:

Kwiecień:

11 – Fox Theatre, Pomona, USA (część Goldenchel Localchella)
13 – Coachella, Kalifornia, USA
20 – Coachella, Kalifornia, USA

Maj:

2 – Ascend Amphitheatre, Nashville, USA
3 – US Cellular Center, Asheville, USA
5 – Shaky Knees Festival, Atlanta, USA
6 – St. Augustine Amphitheatre, Saint Augustine, USA
7 – Fillmore Miami Beach w Jackie Gleason Theatre, Miami Beach, USA
11 – Corona Capital, Guadalajara, Meksyk
25 – Boston Calling, Boston, USA
31 – Primavera Sound, Barcelona, ​​Hiszpania

Czerwiec:

2 – We Love Green Festival, Paryż, Francja
21 – Hurricane Festival 2019, Eichenring Scheeßel, Scheessel, Niemcy
22 – Southside Festival, Neuhausen Ob Eck, Niemcy

Sierpień:

8 – Øya Festival, Oslo, Norwegia
10 – Flow Festival, Helsinki, Finlandia
15 – La Route du Rock, St Malo, Francja
16-18 – Niziny, Biddinghuizen, Holandia (dokładna data nie jest jeszcze określona)
17 – Pukkelpop, Kiewit-Hasselt, Belgia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o