Nowy album Taco Hemingwaya

album Taco Hemingway’a
Taco Hemingway / fot. YouTube

Taco Hemingway po raz kolejny zaskakuje! Jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce niespodziewanie zapowiedział nowy album. Premiera krążka odbędzie się w sierpniu tego roku. Poznaliśmy wiele szczegółów dotyczących wydawnictwa.

Nowy album Taco Hemingwaya

Pozycja Filipa Szcześniaka na polskim rynku muzycznym, ciągle wzrasta. Raper w zeszłym roku święcił triumfy, wydając dwa hitowe albumy – solowy Cafe Belga oraz jako duet TaconafideSoma 0,5 mg. Zgodnie z zapowiedzią wyśpiewaną w tytułowym utworze debiutanckiego albumu, rok 2019 miał być czasem przerwy w karierze artysty. Niespodziewanie otrzymaliśmy informację, że nowy album Taco Hemingwaya pojawi się już 9 sierpnia 2019. Płyta będzie nosiła tytuł Pocztówka z WWA, lato ’19.

Taco Hemingway o najnowszym albumie

O planowanej premierze dowiedzieliśmy się za pośrednictwem profilu artysty na Facebooku. W opublikowanym poście Taco Hemingway pisze:

Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała “Pocztówka” .

Nowy album Taco ma być powrotem do wnikliwych obserwacji miasta i społeczeństwa, czego w pewnym sensie brakowało w ostatnich wydawnictwach rapera. Taco Hemingway, jak mało kto, potrafi przyglądać się ludziom i ich zachowaniom. Możemy spodziewać się bardzo dobrego wydawnictwa. Po raz pierwszy w karierze, artysta zdecydował się na zaproszenie gości do swojego solowego projektu. Lista gości nie została jeszcze opublikowana.

Pocztówka z WWA, lato ’19 – okładka i tracklista

Tak swój album opisuje Taco Hemingway:

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka, ani reportaż. Nie jest to esej, ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir, ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

album Taco Hemingway’a
okładka albumu Pocztówki z WWA, lato ’19

01. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
02. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE feat. PEZET
03. LECI NOWY FUTURE
04. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. DAWID PODSIADŁO
05. WWA VHS feat. RAS
06. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
07. WUJEK DOBRA RADA
08. TIJUANA feat. KIZO
09. SANATORIUM feat. DAWID PODSIADŁO, ROSALIE.
10. ALERT RCB feat. SCHAFTER
11. KABRIOLETY

Pre-order albumu możliwy jest poprzez stronę wydawcy – Asfalt Records.

EDIT: Jak się okazało, zapowiadana data premiery albumu dotyczyła tylko wersji fizycznej. Cały album został opublikowany w serwisach streamingowych w dniu 23.07.

Posłuchaj albumu Pocztówka z WWA, lato ’19

Specjalny koncert Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadły

Największa arena koncertowa w Polsce – PGE Narodowy – będzie gospodarzem wspaniałego przedsięwzięcia. To właśnie na tym stadionie zagrają Dawid Podsiadło i Taco Hemingway. Koncert organizowany przez East Eventz oraz PGE Narodowy odbędzie się 28 września 2019 roku. Będzie to jedyna okazja do zobaczenia artystów na jednej scenie. Podsiadło i Hemingway na Narodowym może być najważniejszym muzycznym wydarzeniem tego roku! Bilety na ten koncert wyprzedały się w trybie ekspresowym. Wszyscy szczęśliwcy, którym udało się nabyć wejściówkę, na pewno długo nie zapomną tego wieczoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here