Dwóch papieży. Produkcja Netflixa z gwiazdorską obsadą!

Dwóch Papieży Anthony Hopkins i Jonathan Pryce jako Benedykt XVI i kardynał Bergolio
fot. Netflix

Za suchar z najdłuższą brodą śmiało można uznać ten o witaniu się dwóch papieży. Już ponad sześć lat mija od chwili, kiedy spotkanie kolejnych następców Tronu Piotrowego jest całkiem realne. Tymczasem Netflix ogłasza nową produkcję! Dwóch papieży, czyli opowieść o końcu pontyfikatu Benedykta XVI i początku panowania Franciszka!

Cały świat przecierał oczy z niedowierzania, na informację, że Benedykt XVI, po niemal ośmiu latach pontyfikatu postanawia abdykować. To wydarzenie do dziś jest inspiracją dla miłośników teorii spiskowych do snucia tez o tajemniczych okolicznościach rezygnacji Ratzingera.

Dwóch papieży — The Two Popes — nowa produkcja Netfliksa

Nominowani do statuetki Akademi Filmowej reżyser Miasta Boga Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przenoszą na ekrany historię odsłaniającą tajemnicę jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń ostatnich lat. W 2012 roku kardynał Jorge Bergolio (Jonathan Pryce) jest bardzo zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki. Prosi papieża, Benedykta XVI (Anthony Hopkins), żeby pozwolił mu przejść na emeryturę. Tymczasem pełen wątpliwości i stojący w obliczu skandalu Ratzinger wzywa swojego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, żeby wyznać mu sekret, który wstrząśnie podstawami Kościoła Katolickiego. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji i postępu, skruchy i przebaczenia, tych dwóch różnych duchowych przywódców będzie musiało stawić czoła przeszłości i znaleźć nić porozumienia. To wszystko, żeby zapewnić przyszłość Kościołowi Katolickiemu i nie stracić zaufania trzody wiernych.

Wielki Wróbel jako Franciszek

W rolę papieża Franciszka ma wcielić się Jonathan Pryce. Znany jest szerszej publiczności jako Wielki Wróbel z serialu Gra o Tron, despotyczny i pełen hipokryzji przywódca religijny, trzymający w garści lud Królewskiej Przystani. Już wtedy fani serialu stworzyli memy porównujące aktora z obecnym następcą św. Piotra.

https://www.instagram.com/p/BnaE1ECgfHR/