Nowy album od The Smashing Pumpkins już w listopadzie

fot. Facebook kapeli

Tylko dwa lata ekipa Billy’ego Corgana kazała swoim fanom czekać na kolejne wydawnictwo spod szyldu The Smashing Pumpkins. Następca wydanego w 2018 roku albumu Shiny and Oh So Bright, Vol. 1 / LP: No Past. No Future. No Sun. ujrzy bowiem światło dzienne już w listopadzie 2020 roku.

Najnowsze dzieło The Smashing Pumpkins na rynku zadebiutuje 27 listopada.  Wydawnictwo o nazwie Cyr będzie dwupłytowym albumem, na którym znajdziemy aż dwadzieścia premierowych kompozycji. Co ciekawe, po pierwszych dwóch singlach, które opublikował zespół, podejrzewać można, że kapela postanowiła odejść od swoich szeroko pojętych alternatywno-rockowych korzeni na rzecz brzmień synth-popowych. Czy rzeczywiście okaże się, że cała płyta utrzymana jest w tym klimacie? Przekonamy się już pod koniec listopada. A tymczasem zachęcamy do zapoznania się z wcześniej wspominanymi singlami:

Nadchodzący album kapeli Billy’ego Corgana rzecz jasna zamówić możecie już w internetowej przedsprzedaży.

The Smashing Pumpkins, Cyr – lista utworów i okładka

Zespół podzielił się już także ze swoimi fanami dokładną listą utworów, która znajdzie się na wydawnictwie, oraz okładką, która będzie je zdobić. Obie z tych rzeczy sprawdzić możecie poniżej:

 1. The Colour of Love
 2. Confessions of a Dopamine Addict
 3. Cyr
 4. Dulcet in E
 5. Wrath
 6. Ramona
 7. Anno Satana
 8. Birch Grove
 9. Wyttch
 10. Starrcraft
 11. Purple Blood
 12. Save Your Tears
 13. Telegenix
 14. Black Forest, Black Hills
 15. Adrennalynne
 16. Haunted
 17. The Hidden Sun
 18. Schaudenfreud
 19. Tyger, Tyger
 20. Minerva
Okładka najnowszego albumu The Smashing Pumpkins
fot. Twitter

The Smashing Pumpkins – kilka słów o kapeli

The Smashing Pumpkins to alternatywno-rockowa kapela, której korzenie sięgają końcówki lat 80.. Grupa w swojej długoletniej karierze pochwalić może się wieloma udanymi płytami (w tym niesamowicie dobrze przyjętym krążkiem Adore z 1998 roku) oraz licznymi nagrodami z branży muzycznej. (min. nagroda AMA w kategorii “\Najlepsza kapela alternatywna, czy chociażby dwie nagrody Grammy za Najlepsze wykonanie hard rockowe) Od 2018 zespół funkcjonuje w składzie: Billy Corgan (wokalista i gitarzysta), James Iha (gitara i bas), Jeff Schroeder (gitara) oraz Jimmy Chamberlin (perkusja).