Nowe piosenki PJ Harvey do serialu The Virtues

piosenki PJ Harvey
fot. materiały prasowe

Brytyjska ikona muzyki alternatywnej – PJ Harvey – opublikowała sześć nowych piosenek. Do jednej z nich został stworzony wideoklip. Utwory zostały nagrane na potrzeby mini-serialu The Virtues.

Nowe piosenki PJ Harvey

PJ Harvey wydała sześć nowych utworów, które pojawiły się na ścieżce dźwiękowej serialu The Virtues. Piosenki artystki można przesłuchać we wszystkich serwisach streamingowych. Jednen z kawałków – The Crowded Cell otrzymał również teledysk w reżyserii twórcy The Virtues. Stworzony przez Shane’a Meadowsa serial opowiada historię Józefa – granego przez Stephena Grahama – człowieka, który próbuje pogodzić się ze swoją tożsamością po tym, jak odkrywa stłumione wspomnienia i ostatecznie szuka zemsty.

PJ Harvey o pracy przy muzyce do serialu

Tak o pracy przy tworzeniu piosenek do serialu wypowiada się brytyjska artystka:

Tak się cieszę, że dostarczyłam oryginalną muzykę do tego niezwykłego i potężnego nowego dramatu, którego twórcą jest reżyser, którego podziwiałam i śledziłam całe moje życie. Shane ma wyjątkową bezpośredniość i wrażliwość na jego twórczość, do której jestem przyciągana i którą inspiruje się w mojej własnej pracy. Nasza współpraca była otwarta i pełna zaufania. Wysłałam mu pomysły jako demo, aby mógł je wypróbować  trakcie montażu i wybrać co i gdzie da najlepszy efekt. Ostatecznie oboje uwielbialiśmy to, jak brzmiały te utwory, zostawiając je bez zmian.

Muzyka do sztuki teatralnej

Praca przy muzyce do serialu, to nie pierwsza styczność Polly Jean z tworzeniem muzyki do dzieł kultury. W kwietniu tego roku artystka podzieliła się muzyką do sztuki teatralnej All About EveSztuka w reżyserii Ivo Van Hove’e, w której występują Lily James i Gillian Anderson, jest obecnie wystawiana w londyńskim Noël Coward Theatre.

Mówiąc o komponowanej muzyce, PJ Harvey powiedziała:

Zawsze kochałam historie, więc komponowanie muzyki, która wspiera i wzmacnia opowiadaną historię, to wyzwanie, które lubię. Uwielbiam również wolność, jaką daje mi praca instrumentalna bez ograniczeń związanych z formą piosenki.

Ostatni krążek PJ Harvey

Ostatnim albumem studyjnym multiinstrumentalistki jest wydany w 2013 roku – The Hope Six Demolition Project. Album zebrał doskonałe opinie wśród fanów i krytyków, a artystka promowała go dwukrotnie na koncertach w Polsce. PJ Harvey była gwiazdą Open’er Festival oraz OFF Festival. Na krążku znalazły się trzy single – The WheelThe Community of Hope oraz The Orange Monkey. Z niecierpliwością czekamy na nową muzykę i koncert w Polsce! 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o