Nowa płyta Pearl Jam… w 2019 roku!

Nowa płyta Pearl Jam
źródło: pearljam.com

Nadchodzi nowy album Pearl Jam. Niestety, premiera wydawnictwa przewidziana jest na rok 2019. Rok 2018 jest bardzo pracowitym okresem dla grupy. W czerwcu zaczyna się koncertowa trasa zespołu w Europie.

Zespół podzielił się z fanami nowym utworem. Can’t Deny Me został opublikowany w marcu i jest to pierwsza, oficjalna zapowiedź nadchodzącego long playa. Nowa płyta Pearl Jam jednak nie zostanie wydana wcześniej niż w 2019 roku. O przyczynach tej sytuacji wspomniał basista zespołu, Jeff Ament w programie Kyle Meredith With. Okazuje się, że wejście do studia i nagranie singla było szybkim strzałem, jednak by nagrać wszystkie pomysły, grupa potrzebuje zdecydowanie więcej czasu. Obecnie zespół zajęty jest przygotowaniami do nadchodzącej trasy koncertowej w Europie. Ament przewiduje, że Pearl Jam do studia wejdzie najwcześniej jesienią tego roku. Jednak nagranie oraz postprodukcja albumu i przygotowanie jego winylowej wersji zajmie kilka miesięcy.

Ostatnim, studyjnym albumem zespołu był wydany w 2013 roku Lightning Bolt, który został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków. Singlami promującymi to wydawnictwo były piosenki: Sirens oraz Mind Your Manners. 

Nowa płyta Pearl Jam… po Europejskiej trasie

Grupa przygotowuje się do trasy koncertowej w Europie, która obejmuje 14 występów i zacznie się 12 czerwca w Amsterdamie. Zespół wystąpi również w Polsce! Koncert odbędzie się 3 lipca w krakowskiej Tauron Arenie, a jest organizowany przez agencję Live Nation. Poniżej możecie sprawdzić, w których miastach wystąpi legenda z Seattle. Jeśli jesteście zainteresowani garścią faktów o zespole, zachęcamy do zerknięcia na artykuły przygotowane właśnie z okazji nadchodzącego koncertu.

Europejska trasa Pearl Jam:

Czerwiec:
– 12, Amsterdam, Ziggo Dome
– 15, Landgraaf, Pinkpop Festival
– 18, Londyn, O2 Arena
– 19, Londyn, O2 Arena
– 22, Mediolan, i-Days Fest
– 24, Padwa, Stadio Euganeo
– 26, Rzym, Stadio Olimpico

Lipiec:
– 01, Praga, O2 Arena
– 03, Kraków, Tauron Arena
– 05, Berlin, Waldbühne
– 07, Werchter, Rock Werchter Festival
– 10, Barcelona, Palau St. Jordi
– 12, Madryt, Mad Cool Festival
– 14, Lizbona, NOS Alive Festival

O zespole

Pearl Jam powstał w 1990 w Seattle. Grupa została założona przez członków Mother Love Bone, który zakończył działalność z powodu śmierci wokalisty. W tym samym roku zespół dał pierwszy koncert oraz wziął udział w sesji nagraniowej projektu Temple Of The Dog. Debiutancki album ukazał się w sierpniu 1991. Do tej pory zespół wydał 10 studyjnych płyt. Do tego dochodzi spora ilość koncertowych wydawnictw, zarówno na CD jak i na DVD oraz single. Zespół jest legendą muzyki grunge. Obok Soundgarden, Alice In Chains oraz Nirvany, grupa jest jedną z kluczowych kapel, które rozwinęły ten gatunek. Jest to jeden z najważniejszych, współczesnych zespołów rockowych na świecie. Koncerty wyprzedają się błyskawicznie, a płyty zbierają pozytywne recenzje. Zwłaszcza, że każda jest inna. Pokazuje to ewolucję zespołu i ciągłą chęć dążenia do przodu i rozwoju.

źródło: nme.com

Maciej Juraszek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o