Nowa płyta Jelonka zaskoczy fanów

Nowa płyta Jelonka
Materiały prasowe

Od premiery jego ostatniego, solowego krążka Revenge minęło osiem lat. Teraz Michał Jelonek powraca zapowiadając nową płytę oraz trasę koncertową. Czym w tym roku zaskoczy nas  muzyk?

Classical Massacre

Ci, którzy lubią posłuchać cięższych brzmień, powinni kojarzyć jego utwory jako muzykę instrumentalną z dużym naciskiem na skrzypce. Oprócz tego muzyk kojarzony jest często z zespołem Hunter, do którego dołączył w 2002 roku. Jednak fani nie mogli doczekać się kolejnej solowej płyty artysty.

Classical Massacre, czyli nowa płyta Jelonka, ukaże się 15 listopada 2019. Krążek przedpremierowo można już zamówić na stronie wydawnictwa Mystic Production.

Arie operowe i Piotr Fronczewski

Listopad to miesiąc bogaty w muzyczne premiery. Czym zaskoczy nas nowa płyta Jelonka? Z pewnością nie będą to utwory w stylu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, ponieważ tym razem artysta wziął na warsztat dzieła muzyki klasycznej interpretując je na swój sposób. Oprócz dzieł najpopularniejszych polskich kompozytorów takich jak Ignacy Paderewski czy Fryderyk Chopin na płycie usłyszymy również utwory Vivaldiego czy Rossiniego.

Wyjątkową niespodzianką jest zaproszenie do współpracy Piotra Fronczewskiego. To właśnie jego wokal usłyszymy w singlu promującym płytę. Aria Skołuby z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki w interpretacji Jelonka i Piotra Fronczewskiego pojawiła się  w sieci 16 października. Sam muzyk tak tłumaczy wybór tego właśnie utworu:

Rok 2019 jest rokiem jednego z najwybitniejszych Kompozytorów polskich, Stanisława Moniuszki, dlatego postanowiłem pochylić się i rockowo „popastwić” nad legendarną i ponadczasową „Arią Skołuby” ale też przy okazji przybliżyć twórczość tego kompozytora fanom metalu i rocka.

Classical Massacre Tracklista

1. A.Vivaldi – Presto
2. G.Bacewicz – Oberek
3. I.J. Paderewski – Menuet
4. S.Moniuszko – Mazur
5. V.Monti – Czardasz
6. G.Rossini / F.Suppe – Wilhelm Tell – Lekka Kawaleria
7. F.Chopin – Mazurki
8. A.Vivaldi – Largo
9. S.Moniuszko – Aria Skołuby (feat. Piotr Fronczewski)

Trasa koncertowa

Artysta w mediach społecznościowych zamieścił daty całej trasy promującej jego nowy albumMasakra Trasa, jak nazwał ją muzyk, zagości w siedmiu miastach. Rozpocznie się w mikołajki, 6 grudnia w Gdańsku w klubie Kwadratowa, a zakończy dwa tygodnie później w Klubie u Bazyla, w Poznaniu. Oprócz tych miast, Jelonek pojawi się także w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Zabrzu i Kielcach.

Michał Jelonek

Michał Jelonek to muzyk i kompozytor specjalizujący się w grze na skrzypcach. Jest magistrem wychowania muzycznego. Oprócz kariery solowej współpracuje również z wieloma zespołami takimi jak Closterkeller, Chemia, Hunter, Wilki czy Orkiestra Dni Naszych. Można go także usłyszeć w utworach między innymi Maryli Rodowicz, Kory, Tomasza Lipińskiego czy Kamila Bednarka. W 2007 roku wydał swoją pierwszą solową płytę pod tytułem Jelonek. Jest również laureatem licznych konkursów i festiwali, między innymi Złotego Bączka, nagrody Przystanku Woodstock. Na koncertach oprócz autorskich kawałków wykonuje rockowe przeróbki zarówno Rossiniego i Paganiniego jak i Beastie Boys czy Boney M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here