Nowa piosenka od Bastille zapowiada płytę!

O tym, że zespół pracuje nad nowym albumem wiemy już od wakacji. Teraz Bastille wydali pierwszą piosenkę z nadchodzącej płyty o tej samej nazwie. Posłuchajcie Doom Days.

Doom Days | Nowa piosenka od Bastille zapowiada płytę!

O płycie wiemy sporo ale… żadnych konkretów. Krążek ma ukazać się podobno jeszcze w tym roku, chociaż dokładniej daty premiery nie znamy. Ma być przepełniona post-apokaliptycznym klimatem, który fani mogli posmakować na ostatniej trasie koncertowej zespołu Still Avoiding Tomorrow Tour,  podczas której zawitali również w Warszawskim Torwarze. Nowa piosenka, którą zespół wydał dzisiaj (25/04/2019) również jest przepełniona beznadziejnością, dziwną euforią i pogardą dla technologii. Tego samego możemy spodziewać się na nowym albumie.

Nowe brzmienia Bastille

Zespół ostatnio rozpieszcza fanów nową muzyką. W poprzednie wakacje wydali singiel Happier razem z amerykański DJ’em Marshmelloteraz piosenka pobija rekordy i ma możliwość stania się najdłużej utrzymującym się kawałkiem na amerykańskich notowaniach. Potem Bastille podzielili się starą piosenką Grip, na którą zaprosili duet SEEB. Wisienką na torcie było wydanie Other People’s Heartache pt. IV, kontynuacji serii mixtape’ów zespołu. Potem pojechali w trasę koncertową, która zapowiadać miała nową płytę – Doom Days.

Przygotowania

Kilka dni temu na oficjalnym koncie zespołu pojawiła się grafika z napisem Doom Days Are Coming. Fani wyczekiwali z niecierpliwością nowych informacji od zespołu. Potem Dan Smith, wokalista zespołu, umieścił na instagramie zdjęcie z tekstami nadchodzącej (jak zakładali fani) piosenki i usunął wszystkie poprzednie zdjęcia.

View this post on Instagram

#doomdaysarecoming

A post shared by B△STILLE (@bastilledan) on

Bastille

Bastille to brytyjski zespół, pochodzący z Londynu. Tworzą muzykę na pograniczu rocka alternatywnego, synth-popu, indie-rocka i muzyki elektronicznej. Powstał w 2010 roku jako solowy projekt piosenkarza Dana Smitha. Potem zadecydował o stworzeniu kwartetu, w skład którego wchodzą: Dan Smith, ‘Woody’ Chris Wood (perkusja), Will Farquarson (bas) i Kyle Simmons (keybord). Nazwa zespołu pochodzi od nazwy Święta Narodowego Francji (Bastylii). Jest obchodzone dnia 14 lipca, jest to również data urodzenia wokalisty Dana Smitha. Na swoim koncie mają 2 płyty – Bad Blood (2013) i Wild World (2016). Data premiery trzeciego albumu nie jest jeszcze znana.

“Happier” Marshmello i Bastille pobija rekord w utrzymywaniu się na listach przebojów!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o