“Happier” Marshmello i Bastille pobija rekord w utrzymywaniu się na listach przebojów!

Happier

Kolaboracja, której nikt się nie spodziewał, (i w którą nikt nie wierzył) nie daje za wygraną. Teraz Happier Marshmello i Bastille jest trzecim singlem, który utrzymuje się najdłużej na podium Hot Dance/Electronic Charts.

Mimo tego, że Happier nigdy nie osiągnęło pierwszego miejsca samego HOT 100 (ale było na drugim!), od dłuższego czasu nie schodzi z podium listy Hot Dance/Electornic Songs.

Hot Dance

Hot Dance/Electronic Songs notuje 50 najpopularniejszych piosenek z tego gatunku. Utwór Happier był obecny na liście przez 30 tygodni, a przez 26 z nich zajmował pierwsze miejsce. Sprawia to, że Bastille oraz Marshmello stali się trzecimi artystami, którzy dokonali tego w historii zastawienia. Przegonili ich The Chainsmokers i Halsey z piosenką Closer, którzy zajmują drugie miejsce oraz The Middle Zedd’a i Maren Morris.

Niespodziewany sukces

Happier zostało wydane 16 sierpnia 2018 i od tego momentu, nie schodzi z notowań muzycznych. Teraz dużą szansę za zgarnięcie pierwszego miejsca ma Close to me Ellie Goulding, Swae Lee i Diplo, ale Happier uporczywie blokuje singlowi Brytyjki miejsce na podium. Jeśli piosenka dalej będzie utrzymywać się na pierwszym miejscu przez najbliższe 7 tygodni to pobije rekord The Middle

View this post on Instagram

When you try to make bae happier

A post shared by marshmello (@marshmellomusic) on

 

Marshmello & Bastille

Kolaboracja artystów wzbudziła duży szok wśród fanów. Autorem tekstu piosenki jest Dan Smith, wokalista Bastille. Tak jak zdradził na swoich social mediach, po napisaniu Happier razem z zespołem stwierdzili, że jest to dobra kompozycja na kolaborację z innym artystą.

Marshmello udało się odnaleźć odrobinę radości, w tym smutnym utworze

– tłumaczył wokalista. Z połączenia elektronicznej muzyki, która tworzy Marshmello i alternatywnego rocka Bastille powstał ciekawy utwór, łączący w sobie oba gatunki. Piosenka została odtworzona na serwisie streamingowym Spotify ponad 656 milionów razy, co sprawia, że jest najczęściej odtwarzaną piosenką Bastille i czwartą najczęściej odtwarzaną piosenką Marshmello. Happier przegania FRIENDS z Anne Marie, SILENCE z Khalidem I WOLVES wyśpiewane przez Selenę Gomez. Ale biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy singla, jest duża szansa, że niedługo zostanie największym hitem również amerykańskiego DJ’a.

Post-apokaliptyczne show od Bastille [relacja]

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o