Darmozjady! prezentują nowy singiel

Darmozjady! prezentują nowy singiel
Fot: Facebook grupy

Członkowie Kultu, Braci Figo Fagot i zespołu Michała Wiśniewskiego w jednym projekcie? I to do tego w punkowym? Brzmi intrygująco, czyż nie? Ladies and Gentelmen: brawurowi i bezprecedensowi Darmozjady! prezentują nowy singiel!

Grupa pochwaliła się niedawno za pośrednictwem swojego kanału na YouTube kolejnym singlem, który promuje ich zbliżające się wydawnictwo płytowe. Najnowszy singiel grupy to utwór To okrutnie wyprowadza mnie z równowagi, do którego kapela postanowiła nagrać także teledysk! Dodać trzeba, że jest to debiutanckie wideo w historii zespołu. Poniżej zapoznać możecie się z najnowszymi efektami pracy Darmozjadów:

Kiedy doczekamy się premiery debiutanckiej płyty kapeli? Tego jeszcze nie wiemy, ale wstępnie członkowie grupy mówią o jesieni tego roku. My już czekamy i trzymamy kciuki za sukces!

Darmozjady! – kim są?

Darmozjady! to kapela rodem z Warszawy łącząca w swoich brzmieniach klimaty brytyjskiego punku oraz dźwięki znane nam z polskiej sceny punkowej. Wokalistą grupy jest Piotr Połać znany z Braci Figo Fagot oraz Speculum. Jeśli chodzi o kwestie instrumentalne, to w składzie znajdziemy gitarzystę Łukasza Pękackiego (wcześniej członek grupy MyBand i zespołu koncertowego Michała Wiśniewskiego), Jarosława Ważnego (puzonista Kultu) oraz Mikołaja Wróblewski z Mr. Tea na perkusji. Warto także wspomnieć, że nad całością projektu czuwa  Michał “Sir Mich” Kożuchowski. Jest to dla niego  już kolejna producencka współpraca z Piotrem Połaciem. Wcześniej, muzycy współpracowali już przy kilku utworach Braci Figo Fagot. Teksty darmozjadów skupiają się głównie na komentowaniu obecnej sytuacji społecznej, oraz politycznej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest mocno, bezpośrednio i bez hamulców.

Piotr o sensie istnienia zespołu wypowiada się, że:

Skończył się czas siedzenia okrakiem na barykadzie. Kryzys w Europie, wojna polsko-polska, idiota u władzy za Wielką Wodą, a my nucimy pod nosem na na na, czekając na lepsze czasy. Te lepsze czasy nie przyjdą jeżeli wszyscy schowamy głowę w piasek i poczekamy, aż zostanie po nas tylko radioaktywny pył.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o