Neurosis i YOB w Warszawie – rozkład jazdy

neurosis w warszawie
fot. oficjalny FB imprezy

Ostatni weekend lipca zapowiada się interesująco: polskie koncerty Neurosis i YOB zbliżają się wielkimi krokami. W roli gościa specjalnego wystąpi zespół Kowloon Walled City. Tymczasem prezentujemy rozkład jazdy warszawskiego koncertu.

Festiwale festiwalami, ale kluby również muszą funkcjonować w lecie. Wychodząc naprzeciw miłośnikom klubowej atmosfery panującej na koncertach, KnockOut Productions organizuje i takie eventy. Dwa miasta, dwa kluby, trzy zespoły, miliardy ton gruzu, fuzzu i psychodelii. Jeśli zaglądasz na stonowaną stronę Kulturalnych Mediów, to pewnie zacierasz sobie łapki na to, jak wypadną Neurosis i YOB w B90 oraz w Progresji.

Neurosis i YOB w Warszawie – rozkład jazdy

18:30 – Drzwi
19:30-20:00 – Kowloon Walled City
20:25-21:25 – Yob
21:55-… – Neurosis

Neurosis i YOB w Polsce – co, gdzie, kiedy?

Co: Neurosis i YOB w Polsce
Gdzie:
– Warszawa, Progresja
– Gdańsk, B90
Kiedy:
– 26.07.2019 (Warszawa)
– 27.07.2019 (Gdańsk)
Kto zagra: Neurosis, YOB, Kowloon Walled City
Bilety: przedsprzedaż – 120PLN, w dniu koncertu – 140PLN

Neurosis i YOB w Polsce – zespoły

Neurosis

Powstała w 1985 roku kapela dziś uważana jest za pionierów post metalu. Jednak przyporządkowanie ich do jednego, konkretnego gatunku jest niebywale karkołomnym zadaniem. Grupa, kierowana przez Scotta Kelly’ego oraz Steve’a von Tilla, wywodzi się ze sceny hardcore punk i początkowo ich muzyka czerpała z niej garściami. Na przestrzeni lat kapela nie bała się eksperymentów. Doom metal, sludge, industrial, elektronika czy progresywne granie, to tylko fragment tego, co potrafili wpleść w swoją muzykę. Dorobek Neurosis to kilkanaście albumów studyjnych, pierwszy, Pain Of Mind, wydany został w 1988 roku. Ostatni, Fires Within Fires ukazał się w roku 2016. Nie można zapomnieć o fenomenalnym krążku Neurosis & Jarobe. Tak, udało im się nagrać album z legendarną wokalistką, która znana jest choćby z zespołu Swans. Twórczość grupy, mimo że eklektyczna, posiada wspólny mianownik. Jest pełna mroku, bólu i agresji. I przede wszystkim jest niesamowicie ciekawa.

YOB

Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy Mike’a Scheidta. Świetny gitarzysta, wokalista potrafiący zahipnotyzować publiczność, były instruktor krav magi oraz osoba, która publicznie stawiła czoła depresji. Do tego prawdziwy fan muzyki. Wraz z doskonałą sekcją rytmiczną tworzą muzykę niezwykłą, niesłusznie etykietowaną jako doom metal. Owszem, nietrudno o ciężar i wolne tempo w ich twórczości, jednak tajemnicza aura, ciekawe aranże i świetne pomysły sprawiają, że ramy gatunkowe są dla nich dość ciasne. Do tej pory ukazało się osiem albumów studyjnych grupy. Co ciekawe, debiutancka płyta, Elaborations Of Carbon premierę miała w roku 2002. Ostatnim wydawnictwem jest fenomenalne Our Raw Heart

Kowloon Walled City

Kwartet z San Francisco powstał w 2007 roku. Skąd więc nazwa nawiązująca do jednego z najgorszych miejsc na świecie? Posłuchajcie ich muzyki. Mrocznej, brudnej, przynoszącej niepewność, strach i smród prosto w głowę. Są naprawdę świetni, a ich twórczość jest obskurna i nieprzyjemna. Czerpią z hc punk, post metalu, noise oraz sludge. Siłą napędową, założycielami i jedynymi stałymi członkami grupy są basista, Ian Miller oraz wokalista, który gra również na gitarze, Scott Evans.

Maciek Juraszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here